Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Enver Paşa Nutukları, Makaleleri Bazı Beyannameleri ve Mektupları e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Enver Paşa Nutukları, Makaleleri Bazı Beyannameleri ve Mektupları PDF EPUB


Yusuf Gedikli

Enver Paşa Nutukları, Makaleleri Bazı Beyannameleri ve Mektupları - Yusuf Gedikli pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Yusuf Gedikli
DOSYA BOYUTU 10,55
TARİH 2018-08-06
ISBN 9758773992
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

1914-18 arasında Devlet-i Aliye-yi Osmaniyenin kaderine hükmeden üç adamdan biri olan Enver Paşa, hakikatte devletin en kudretli adamıydı. Harbiye nazırı, genelkurmay başkanı, başkumandan vekili ve bahriye nazırı vekiliydi.Enver Paşanın en mühim fonksiyonu çok kısa sürede Osmanlı ordusunu düzenlemesi, orduya milli ve dinî şuurla sentezlenmiş yeni bir ruh vermesidir. Çanakkale bu ruh sayesinde kazanıldığı gibi, İstiklal savaşı da bu ruh sayesinde kazanılmıştır. Savaşın İngiltere ve Fıransanın beklentilerinin aksine 4 yıl uzaması, İngiliz ve Fıransız imparatorluklarının çatlaması da yine bu ruh sayesinde olmuştur.İttihat ve Terakki iktidarını elinde tutan üç kişiden biri olan Talat Paşanın adına caddeler, bulvarlar, mahalleler, okullar olmasına rağmen, Enver ve Cemal Paşanın adını taşıyan cadde, mahalle, okul ve saire bulunmamasını anlamak zordur. Halbuki Enver Paşa da, Cemal Paşa da; Talat Paşa ne kadar sorumlu ve vatanseverse, o tadar sorumlu ve vatansever idiler.Elinizdeki kitap Enver Paşa hakkında ilk defa kendi eserlerinden yararlanılarak ve kendi eserlerine dayanılarak birinci elden bilgi vermektedir. Kitaptaki yeniliklerden birisi de Enver Paşa ile Lakay İbrahim arasındaki ihtilafın Bolşevikler tarafından yazdırılan sahte bir mektup üzerine çıkarıldığının ortaya konulmasıdır. 

...ay İbrahim arasındaki ihtilafın Bolşevikler tarafından yazdırılan sahte bir mektup üzerine çıkarıldığının ortaya konulmasıdır ... Enver Paşa Nutukları, Makaleleri Bazı Beyannameleri ve Mektupları ... . Yazar. : Yusuf Gedikli. Enver Paşa; Nutukları, Makaleleri, Bazı Beyannameleri ve Mektupları. Halbuki Enver Paşa da, Cemal Paşa da; Talat Paşa ne kadar sorumlu ve vatanseverse, o tadar... İLETİŞİM. Anı - Anlatı. Enver Paşa; Nutukları, Makaleleri, Bazı Beyannameleri ve Mektupları. Halbuki Enver Paşa da, Cemal Paşa da; Talat Paşa ne kadar sorumlu ve vatanseverse, o tadar... Enver Paşa : nutukları, makaleleri, bazı ... Enver Paşa Nutukları, Makaleleri Bazı Beyannameleri... - GittiGidiyor ... . Halbuki Enver Paşa da, Cemal Paşa da; Talat Paşa ne kadar sorumlu ve vatanseverse, o tadar... Enver Paşa : nutukları, makaleleri, bazı beyannameleri ve mektupları. Enver Paşanın en mühim fonksiyonu çok kısa sürede Osman... Halbuki Enver Paşa da, Cemal Paşa da; Talat Paşa ne kadar sorumlu ve vatanseverse, o tadar sorumlu ve vatansever idiler....