Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Gelecek 1917Tarih Devrim Kültür e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Gelecek 1917Tarih Devrim Kültür PDF EPUB


Foti Benlisoy

Gelecek 1917Tarih Devrim Kültür - Foti Benlisoy pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Foti Benlisoy
DOSYA BOYUTU 4,54
TARİH 2018-07-06
ISBN 6054630684
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Çoğumuz için “Sovyet Yüzyılı” çoktan geride kalmış, çok ama çok uzaklardan bize bakmaktadır. 1917 deneyiminden bahsetmek dahi bugün neredeyse her tür “dogmatik” düşüncenin şeytani miladı olarak tarif ediliyor. Türlü menkıbelerle anlatılan ya da çoğu eleştirisiz bir sahiplenme içerisinde bir konu gibi görünen Sovyet deneyimi bugün en basitinden eskimiş ve eskiye ait kodlanır. Geçmişte Lenin’e atıf yapılmadan cümle kurabilmek bile mümkün değilken bugün Lenin’e, Troçki’ye, Buharin’e ya da Zinovyev’e atıfla konuşmak mazide çakılıp kalan bir muhafazakar/dogmatik yaftalamadır artık. Oysa her devrimci hareket kendisinden önceki devrimci hareket ve akımların fikir, tartışma ve deneyimlerinden beslenir, onlara geri döner. Onlara atıfla bugünkü deneyimini anlamlandırmaya çalışır. İşte bu sebeple 1917 sadece geçmişe bugüne değil geleceğe dairdir ve Gelecek 1917 tarihten sınıfa, kültürden devrime tüm birikimlerin ışığında bir projeksiyon yaratma, bugünü besleme geleceğe umut ve mücadele taşıma çabasıdır.

...im, Kültür. Onlara atıfla bugünkü deneyimini anlamlandırmaya çalışır ... Gelecek 1917 Tarih Devrim Kültür - Y. Doğan Çetinkaya... ... . İşte bu sebeple 1917 sadece geçmişe bugüne değil geleceğe dairdir ve Gelecek 1917 tarihten sınıfa, kültürden devrime tüm birikimlerin... You are here: Home › Books › Gelecek 1917: Tarih, Devrim, Kültür. bugüne değil geleceğe dairdir ve Gelecek 1917 tarihten sınıfa, kültürden devrime tüm birikimlerin ışığında bir projeksiyon yaratma... Etiketler. Mağazaya Soru Sor. Ürün Adı: Gelecek 1917 Tarih Devrim Kül ... Gelecek 1917 & Tarih Devrim Kültür Pdf İndir - EPDF KİTAP İNDİR ... ... Etiketler. Mağazaya Soru Sor. Ürün Adı: Gelecek 1917 Tarih Devrim Kültür. Mağaza: TveT. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. 11.52 €. Gelecek 1917: Tarih Devrim Kültür | Y. Doğan Çetinkaya - Foti Benlisoy Çoğumuz için "Sovyet Yüzyılı" çoktan geride kalmış, çok ama çok uzaklardan bize bakmaktadır. 14x20 cm 198032 Y. Doğan Çetinkaya, Foti Benlisoy. Gelecek 1917: Tarih, Devrim, Kültür Türkçe, Yeni, , Tarih, Siyasi Tarih, 1917 Rus Devrimi, Rusya Tarihi, Bolşevikler, SSCB, Kuram Onlara atıfla bugünkü deneyimini anlamlandırmaya çalışır. İşte bu sebeple 1917 sadece geçmişe bugüne değil geleceğe dairdir ve Gelecek 1917 tarihten sınıfa, kültürden devrime tüm birikimlerin... Onlara atıfla bugünkü deneyimini anlamlandırmaya çalışır. İşte bu sebeple 1917 sadece geçmişe bugüne değil geleceğe dairdir ve Gelecek 1917 tarihten sınıfa, kültü...