Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Leonardo Da Vinci e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Leonardo Da Vinci PDF EPUB


M. Murat Sezer

Leonardo Da Vinci - M. Murat Sezer pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR M. Murat Sezer
DOSYA BOYUTU 4,44
TARİH 2018-07-06
ISBN 6059398947
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Rönesans döneminde yaşamış, önemli bir filozof, mühendis, matematikçi, mucit, heykeltıraş,jeolog, yazar ve ressamdır.Leonardo da Vinci, 1513-16 yılları arasında Roma’da yaşadı. Bu dönemde anatomi ve fizyoloji alanlarında çalışmaya devam etti. Lakin Papa, daVinci’nin kadavralar üzerinde çalışmasını yasakladı.1516 senesinde Kral 1. Francis’ten Fransa’nın baş ressam, mühendis ve mimarı olmak üzere davet aldı. Bunun üzerine, Amboise yakınlarındaki Kraliyet Sarayı’nın hemen yanında kendisi için hazırlanan konağa yerleşti.Anatomi çalışmaları, da Vinci’nin giderek daha çok üzerine yoğunlaştığı bir konu haline gelmişti. İnsan organizmasına, çalışma kurallarını merak ettiği mükemmel bir makine olarak yaklaşmıştır.Gördüğü, gözlemlediği her şeyi çizerek açığa kavuşturuyordu. Yaptığı ayrıntılı çizimlerle anatominin detaylarını ortaya çıkarıyordu. Meşhur anne karnındaki bebek çizimi için inekleri incelemiş ve elde ettiği sonuçları insana uyarlamıştır. Papa insan anatomisi üzerine çalışmasını yasakladıktan sonra dolaşım sistemi üzerine yaptığı araştırmasını sığır kalpleriyle çalışarak devam ettirmiştir.Son sözleri ise “Çalışmalarım olması gereken kaliteye erişmediği içinTanrıyı ve insanlığı gücendirdim.” olmuştur.

...rlık verdi. Biz bu seçkide Leonardo da Vinci'nin sadece resimlerine yer vereceğiz ... Leonardo da Vinci - Vikipedi ... . Ressam yanı ön planda olsa da sayısız resimden günümüze ulaşan resmi sadece 25 tanedir. Mona Lisa, Leonardo da Vinci, Louvre Müzesi, Paris, Fransa. Leonardo da Vinci'nin (1452-1519) The Last Supper (1495-1498) isimli resmi Santa Maria della Grazie'de (Milano, İtalya). Kilise azalan itibarı için bu işi Leonardo Da Vinci'ye havale etmişti. Tabi tüm bunlar birer iddia ve ispatlanması imkansız. Ama kim ne derse desin Leo ... Leonardo da Vinci Kimdir? İşte Leonardo da Vinci'nin Hayatı… ... . Tabi tüm bunlar birer iddia ve ispatlanması imkansız. Ama kim ne derse desin Leonardo Da Vinci enteresan bir beyin. Leonardo di ser Piero da Vinci. Leonardo di ser Piero da Vinci (April 15, 1452 - May 2, 1519) was an Italian polymath, having been a scientist, mathematician, engineer, inventor, anatomist, painter... Leonardo Da Vinci İtalyan Rönesansı'nın ve Sanat Tarihi'nin en önemli ressamlarından, üstatlarından ve dahilerinden birisidir. Leonardo Da Vinci... Leonardo di ser Piero da Vinci (Italian: [leoˈnardo di ˌsɛr ˈpjɛːro da (v)ˈvintʃi] (listen); 14/15 April 1452 - 2 May 1519), known as Leonardo da Vinci (English: /ˌliːəˈnɑːrdoʊ də ˈvɪntʃi, ˌliːoʊˈ... SANAT. Floransa Dönemi Leonardo da Vinci'nin 1466-1472 yılları arasında bilinen hiç bir eseri yoktur. Bu çıraklık döneminde atölyede boyaları karıştırdı, resimlerin küçük bazı bölümlerini boyadı. İtalyan Rönesansının ve hümanizmin en büyük güçlerinden biri olan Leonardo Da Vinci, 1452 yılında ailesinin adını aldığı Vinci kasabasında doğdu. Ünlü Ressamlar, Ressamlar, Ressamlar ve Hayatları Leonardo Da Vinci Hayatı, Da Vinci Kimdir? desteğiyle birçoğunun modelleri yapılmıştır ve Amboise'deki Château du Clos Lucé'de bulunan Leonardo da Vinci Müzesi'nde sergilenmektedir. Leonardo Da Vinci'nin hayatı hakkında fazla bilinmeyen ilginç bilgileri, sözleri ve sizi şaşırtacak yaşamı. 15 Nisan 1452 yılında dünyaya gelen Leonardo da Vinci 2 Mayıs 1519 yılında hayatını... Bu yüzden tam ismi, "Vincili Piero'nun oğlu Leonardo" manasına gelen "Leonardo di Ser Piero da Vinci"dir. Sağ koluna felç inen Leonardo da Vinci, resimden çok bilimsel çalışmalara ağırlık verdi....