Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Öğretmenin GünlüğündenAnılar-Anlatılar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Öğretmenin GünlüğündenAnılar-Anlatılar PDF EPUB


Mustafa Gazalcı

Öğretmenin GünlüğündenAnılar-Anlatılar - Mustafa Gazalcı pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mustafa Gazalcı
DOSYA BOYUTU 6,12
TARİH 2011-12-19
ISBN 9752204119
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Cumhuriyet'in temelinden oyulmaya başlandığı her dönemde, Atatürk ulusalcılığını ilke edinmiş hemen her aydın, ilkellik-bürokratik engelleme-siyasal baskı şeytan üçgeninin sarmalına düşmüştür. Yazarlıktan çektikleri bir yana, Başaran'a, Fakir Baykurt'a, Mahmut Makal'a, daha nice öğretmene öğretmenlik haram edilmiştir. Baykurt'un yurtdışında bir toplantıda, “Öğretmenliğe hasret bıraktılar beni!” diye nerdeyse ağlamaklı olduğunu çok iyi anımsıyorum. Mustafa Gazalcı düşünceleriyle, eylemciliğiyle o soydan bir öğretmendir. Yaptığı her işte çevresinde bir şeytan üçgeni oluşturulmuş, ardından izlenmeler, tutuklamalar gelmiştir. Bütün bu baskıların sonunda, direngenliğiyle, Sezar'ın Galya seferinden döndükten sonra söylediği gibi “Gittim, gördüm, yendim!” demeyi bilmiştir. Gazalcı'nın, başta öğretmenlik olmak üzere, yöneticilik, milletvekilliği ve örgütçülükte bir eğitim savaşımcısı olarak gösterdiği başarıyla kültür tarihimizde yer alacağı daha şimdiden bellidir.Gazalcı'nın gördükleri, saptadıkları, vardığı sonuçlar okunduğunda, Türkiye Cumhuriyeti'nin nasıl bir kültür Cumhuriyeti olduğunun özüne varılacaktır.Bir öğretmen 12 Mart'ın kitap düşmanlığının hedefi olmuş, 12 Eylül faşizminin kıyımına uğramışsa, özgürlükleri kısıtlanıp hapislerde yatmışsa, onun anıları yalnız kişisel izlenimler olmaktan çıkıyor, yaşanan dar dönemlerin tanıklığı niteliğini de taşıyor.

...arSiyaset ve eğitim dünyasının değerli isimlerinden Mustafa Gazalcı ile yakın tarihe bir yolculuk…Öğrencilerinin Mustafa Gazalcı ... Öğretmenin Günlüğünden Anılar-Anlatılar ... . Cumhuriyet'in temelinden oyulmaya başlandığı her dönemde, Atatürk ulusalcılığını ilke edinmiş hemen her aydın, ilkellik-bürokratik engelleme-siyasal baskı şeytan üçgeninin sarmalına... Öğretmenin Günlüğünden Anılar-Anlatılar. Siyasetçinin Günlüğünden Anılar ve Anlat... 28,00 TL. Köy Enstitüleri Sistemi. Hikmet Çetin Altan Öymen Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili hiç yayımlanmamış anılar... Fetul ... Öğretmenin Günlüğünden - Mustafa Gazalcı : %20 İndirimli ... ... 28,00 TL. Köy Enstitüleri Sistemi. Hikmet Çetin Altan Öymen Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili hiç yayımlanmamış anılar... Fetullah Gülen tehlikesiyle ilgili Türkiye'yi ilk uyaran siyasilerden birinin yaşadıkları... Öğretmenin Günlüğünden -Anılar, Anlatılar-, Mustafa Gazalcı....