Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İstanbul’un Fethi 1453 e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İstanbul’un Fethi 1453 PDF EPUB


David Nicolle

İstanbul’un Fethi 1453 - David Nicolle pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR David Nicolle
DOSYA BOYUTU 8,68
TARİH 2018-07-02
ISBN 6052954751
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Genç Osmanlı sultanı II. Mehmed, iktidarını nihayet sağlamlaştırdığı 1452 yılının sonunda sefer hazırlıklarına başladı; hedefi, Türk efsanelerinin “Kızıl Elma” dediği Konstantinopolis şehriydi. Bin yıldan uzun süredir varlığını sürdürmüş Doğu Roma’nın başkenti ve son kalıntısı; onun tasavvur ettiği yeni Osmanlı İmparatorluğu’nun payitahtı olacaktı. Genç sultanın 80.000 kişilik ordusu ve yepyeni bir teknoloji olan barutlu toplardan kurulu muazzam kuşatma katarı; son imparator XI. Konstantinos’un idaresindeki 10.000 askerin savunduğu şehri dört ay süren destansı kuşatma boyunca aman vermeden topa tuttu. Nihayet Bizans’ın efsanevi surları yeni silahlara daha fazla dayanamayıp yıkıldıklarında son imparator kaçması için yapılan tüm ricaları geri çevirerek elinde kılıcıyla can verdi. Birçok tarihçinin Ortaçağ’ın sonu ve Yeniçağ’ın başı için sembolik bir dönüm noktası olarak kabul ettiği İstanbul’un fethi, en önemlisi, varlığını 1922’ye dek sürdürecek olan Osmanlı İmparatorluğu’nun yükseldiği andı.Türk okuyucusunun Ortaçağ askeri tarihi hakkındaki eserlerine aşina olduğu İngiliz tarihçi David Nicolle, dünya tarihinin bu önemli dönemecini mercek altına alıyor.

...-1453 kışı‚ Edirnede kuşatma hazırlıkları içinde geçti ... İstanbul'un Fethi Nasıl Gerçekleşti - 1453 İstanbul'un Fethi ... . İstanbul'un Fethi 1453. Roma İmparatorluğu'nun ikinci başkenti olan İstanbul (Konstantiniyye), Trakya yarımadasının batı ucunda bulunan yedi tepe üzerine bina edilmiştir. İstanbul'un Fethi. İ. Hakkı UZUNÇARŞILI. İstanbul üzerine hareket. 26 Ocak 1453'de İstanbul muhasarasına iştirak etmek üzere iki kadırga ve yedi yüz cenkçi ile Cenevizli Jüstinyani geldi. İstanbul'un Fethinin Nedenleri ve Sonuçları. Küçük bir be ... İstanbul'un Fethi Nasıl Gerçekleşti - 1453 İstanbul'un Fethi ... . İstanbul'un Fethinin Nedenleri ve Sonuçları. Küçük bir beylik olarak Bizans'ın sınır boylarında kurulan Osmanlı Devleti'nin İstanbul ile ilgisi kuruluş yıllarında başlamıştır. İstanbul'un Fethi, 1453, Konstantinopolis, İstanbulun Muhasarası, fatih, mehmed, Fetih Kutlamaları,istanbul neden fethedildi, istanbulun fethinin sonuçları İstanbul'un Fethi (1453). Coğrafi konumundan dolayı İstanbul, çok önemli bir şehirdi. Ayrıca 1453 yılına kadar farklı zamanlarda, Avarlar, Araplar, Avrupalılar ve tarafından defalarca kuşatılmıştı. Peki 29 Mayıs 1453'te neler oldu? İstanbul'un fethi. Osmanlı sultanlarından ikinci Mehmed Han'ın 29 Mayıs 1453'de, Bizans İmparatorluğu'nun başşehrini almasıyla kavuşulan mübarek fetih. İstanbulun Fethi 1453 FATİH SULTAN MEHMET - Dailymotion video. Red cevabı üzerine 6 Nisan 1453 tarihinde İstanbul kuşatmasına başlandı. Doğu Roma İmparatorluğu'nun (Bizans) başkenti Constantinopolis, 29 Mayıs 1453 tarihinde Osmanlı Padişahı II. İstanbul'un Fethi ile 21 yaşında olan yedinci Osmanlı Padişahı II. Türk-İslâm târihinde çok önemli bir yer tutan İstanbul'un fethi, İslâmiyet'le birlikte ortaya çıkan mukaddes bir ideâl, yüce bir gâyedir. 1452-1453 kışı Edirne'de kuşatma hazırlıkları içinde geçti. İstanbul'un Fethi İçin Yapılan Hazırlıklar. İstanbul kuşatmasında kullanılmak üzere büyük toplar yapıldı. Osmanlı ordusu 53 gün süren kuşatmanın ardından 29 Mayıs 1453'te İstanbul'u fethetti. İstanbul'un Fethi 1453. Coğrafi konumundan dolayı her dönemde devletlerin ilgisini çeken İstanbul, Osmanlı Devlet'i için de önemli bir şehirdi. İstanbul' un fethi' nin nedenleri. İstanbul'un Fethi (1453). Osmanlı Devleti kuruluş döneminde, Anadolu ve Rumeli'de yaptıkları fetihlerle sınırlarını doğu ve batı yönünde genişletti. ***İstanbul 6 Nisan 1453'de kuşatıldı. Fatih Sultan Mehmet'in 1453 İstanbul'un fethi için yaptığı hazırlıklar ve İstanbul'un fethi sırasında yaşadığı zorluklar ve 29 Mayıs'ta gelen zafer... D...