Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma 1930 Sonun Başlangıcı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

1930 Sonun Başlangıcı PDF EPUB


İhsan Sabri Balkaya

1930 Sonun Başlangıcı - İhsan Sabri Balkaya pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR İhsan Sabri Balkaya
DOSYA BOYUTU 3,56
TARİH 2016-04-13
ISBN 6059912976
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bu çalışma, Serbest Cumhuriyet Fırkası ve Ali Fethi Okyar ile ilgili yapılmış çalışmaların üçüncüsünü oluşturmaktadır.İlki doktora çalışması olup, Ali Fethi Okyar’ın hayatını konu alan çalışmadır. 2006 yılında Türk Tarih Kurumu tarafından basılmıştır. İkinci çalışma, “SCF Arşiv Belgelerine Göre 1930 Belediye Seçimleri” adlı, belediye seçimleri ve yapılan yolsuzlukları konu edinen çalışmadır. Bu çalışma 2006 yılında Güneş Vâkıfı adına kendi imkânlarımızla bastırdığımız bir çalışmadır. Gerek vakıf tarafından gerek bizim tarafımızdan ulaşması gereken yerlere ulaştırılmaya çalışılmıştır. Bu çalışma, 1930 belediye seçimleri ile ilgili, belgelere dayalı olarak yapılmış ilk ve tek çalışmadır. Bu çalışmada, Cumhuriyet tarihinde ilk defa iki partinin yarıştığı ve üzerinde oldukça tartışmanın yapıldığı Belediye seçimleri ülke genelinde ele alınmış ve belgelerle ortaya konulmuştur.Üçüncü çalışma ise, SCF’nin İzmir teşkilatlanmasını konu alan bu çalışmadır. Orijinal belgelere dayalı bu çalışma ile yalnızca İzmir değil, SCF’nin ülke genelinde nerelerde, nasıl ve kimlerle teşkilatlandığının ortaya konulması düşünülmüştü; ancak çalışmaya başlandığında konunun kapsam genişliği nedeniyle tek bir ille sınırlandırılması uygun görülmüştür. Bunun üzerine SCF’nin en fazla rağbet gördüğü ve yaşanılan olaylar nedeniyle kapanmasına sebep oluşturan gelişmelerin yaşandığı il olması nedeniyle İzmir teşkilatlanması tercih edilmiştir. Bu adım, belki diğer illerin de yazılmasına bir basamak oluşturur.

...930 Belediye Seçimleri adlı. belediye seçimleri ve yapılan yolsuzlukları konu edinen çalışmadır ... Berikan Yayınları 1930 Sonun Başlangıcı İhsan Sabri Balkaya ... . ...Yayınları Sokak Kitapları Yayınları Sol Yayınları Sola Kidz Sola Unitas SOM Araştırma Danışmanlık Som Kitap Somet Son Kale Yayınları Son Kitap Sonçağ Yayınları Sonçağ Yayınları - Akademik... 1930 Sonun Başlangıcı. İhsan Sabri B BERİKAN YAYINEVİ. İkinci çalışma, `SCF Arşiv Belgelerine Göre 1930 Belediye Seçimleri` adlı, belediye seçimleri ve yapılan yolsuzlukları konu edinen çalışmadır. ...özetini inceleyebilir ve Tamamını PDF olarak indirebilirsiniz.1930 Sonun Başlangıcı Pdf İndi ... 1930 Sonun Başlangıcı: Serbest Fırka'nın İzmir'de Teşkilatlanma... ... . ...özetini inceleyebilir ve Tamamını PDF olarak indirebilirsiniz.1930 Sonun Başlangıcı Pdf İndir. Bu çalışma, 1930 belediye seçimleri ile ilgili, belgelere dayalı olarak yapılmış ilk ve tek çalışmadır. 2006 yılında Türk Tarih Kurumu tarafından basılmıştır. İkinci çalışma, "SCF Arşiv Belgelerine Göre 1930 Belediye Seçimleri" adlı, belediye seçimleri ve yapılan yolsuzlukları konu edinen çalışmadır. 1930 Sonun Başlangıcı/İhsan Sabri Balkaya. Ürün Puanı: Yükleniyor... Mağazaya Soru Sor. Ürün Adı: 1930 Sonun Başlangıcı/İhsan Sabri Balkaya. Mağaza: kitapzen. 14.40 TL. 2006 yılında Türk Tarih Kurumu tarafından basılmıştır. İkinci çalışma, "SCF Arşiv Belgelerine Göre 1930 Belediye Seçimleri" adlı, belediye seçimleri ve yapılan yolsuzlukları konu edinen çalışmadır. 13.50 TL. 2006 yılında Türk Tarih Kurumu tarafından basılmıştır. İkinci çalışma, "SCF Arşiv Belgelerine Göre 1930 Belediye Seçimleri" adlı, belediye seçimleri...