Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Marifet Hazinesi (Ciltli)Gencine-i Maarif e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Marifet Hazinesi (Ciltli)Gencine-i Maarif PDF EPUB


Molla Murad en-Nakşibendi

Marifet Hazinesi (Ciltli)Gencine-i Maarif - Molla Murad en-Nakşibendi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Molla Murad en-Nakşibendi
DOSYA BOYUTU 4,44
TARİH 2016-06-29
ISBN 6051592190
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Marifet Hazinesi isimli eser, Şark-İslâm edebiyatı nın büyük şairlerinden olan Sâib-i Tebrîzî’nin bazı gazellerine yapılan şerhlerden oluşmaktadır. Yaşadığı dönemden iti baren birçok şair onu örnek almış ve onun yolundan gitmişti r. Türk edebiyatında Sâib’in yolundan giden büyük şair Nâbî’dir. Nâbî de Sâib gibi hikmetli şiirler yazmış, halkı doğru yola sevketmeye çalışmıştır.Türk edebiyatı nda yakından tanınan Sâib-i Tebrîzî’nin şiirlerine şerhler de yazılmıştı r. Sâib’in şiirleriyaklaşıkdokuzfarklışârihtarafı ndanşerhedilmişti r.Sâib-iTebrîzî’nin‘’Gencîne-i Maârif’’ adlı şerhini de Mehmed Murad Efendi’ni kaleme almıştır.SemerkandYayınları’ndançıkanbuçalışmaiseMehmedMuradEfendi’ninkalemealdığı Gencîne-i Maârif adlı şerhin sadeleşti rmesinden oluşmaktadır. 

...d Efendi'ni kaleme almıştır. Marifet Hazinesi isimli eser, Sark-Islâm edebiyati nin büyük sairlerinden olan Sâib-i Tebrîzî'nin bazi gazellerine Efendi'nin kaleme aldigi Gencîne-i Maârif adli serhin sadelesti rmesinden olusmaktadir ... Marifet Hazinesi (Ciltli) Gencine-i Maarif ... . Marifet Hazinesi Ciltli Gencine i Maarif. Molla Murad en Nakşibendi Semerkand Basım Yayın. 9786051592190. 711976. Marifet Hazinesi Ciltli Gencine i Maarif. Ad: Marifet Hazinesi (Ciltli), Yazar: Molla Murad En-Nakşibendi, Yayınevi: Semerkand Yayıncılık, Çevirmen: Yusuf Çetindağ, Kategori: Kitap, Detay Kategori: Kitap İslam Tasavvuf, En Düşük Fiyat... Marifet Hazinesi isimli eser Ş ... Marifet Hazinesi (Ciltli) Gencîne-i Maârif | benlikitap.com ... . Ad: Marifet Hazinesi (Ciltli), Yazar: Molla Murad En-Nakşibendi, Yayınevi: Semerkand Yayıncılık, Çevirmen: Yusuf Çetindağ, Kategori: Kitap, Detay Kategori: Kitap İslam Tasavvuf, En Düşük Fiyat... Marifet Hazinesi isimli eser Şark-İslâm edebiyatı nın büyük şairlerinden olan tarafı ndan şerhedilmişti r. Sâib-i Tebrîzî'nin ''Gencîne-i Maârif'' adlı şerhini de Mehmed Murad Efendi'ni kaleme almıştır. Marifet Hazinesi | Gencine-i Maarif kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Molla Muhammed En-Nakşibendi kitapları ve Semerkand Yayınları baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7... Marifet Hazinesi (Ciltli); Gencîne-i Maârif. Ana Sayfa. İslam. Marifet Hazinesi Ciltli Gencine i Maarif. Marifet Hazinesi isimli eser, Şark-İslâm edebiyatı nın büyük şairlerinden olan Sâib-i Tebrîzî'nin bazı Murad Efendi'nin kaleme aldığı Gencîne-i Maârif adlı şerhin sadeleşti rmesinden oluşmaktadır. Marifet Hazinesi Ciltli Gencine i Maarif. Yıl : 2016,00000000 Sayfa Sayısı : 288,00000000. Yazar : {%FILITRELINK_3%}. Marifet Hazinesi isimli eser, Şark-İslâm edebiyatı nın büyük şairlerinden olan Sâib-i Tebrîzî'nin bazı Murad Efendi'nin kaleme aldığı Gencîne-i Maârif adlı şerhin sadeleşti ...