Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Gençler İçin Dört Halife Dönemi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Gençler İçin Dört Halife Dönemi PDF EPUB


Mehmet Dikmen

Gençler İçin Dört Halife Dönemi - Mehmet Dikmen pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mehmet Dikmen
DOSYA BOYUTU 12,42
TARİH 2015-04-08
ISBN 6051626222
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Dört halife devri, İslâm tarihinin en parlak devridir. Hz. Peygamber’in en yakın dostlarının halifelik yaptığı bu dönemde Müslümanlar, ardı ardına önemli fetihlerde bulundular. Kısa sürede İran, Mısır ve Suriye’nin fethiyle bir yandan Atlas Okyanusu kıyılarına diğer yandan Hindistan’a ulaştılar.Son iki halife döneminde Müslümanlar arasında çıkan sorunlar, İslam dünyasını derinden etkiledi ve sonuçları bugüne kadar ulaşan izler bıraktı.Sahih kaynaklara dayanılarak hazırlanan bu kitap, kabileler hâlinde yaşayan bedevi bir toplumun kısa sürede bir dünya gücü hâline gelmesinin serencamını anlatıyor.

...aş Gönderi bağlantısını kopyala Gönderiyi kaydet Gönderi bildirimlerini aç Gönderiyi akışta gizle ... Gençler İçin Dört Halife Dönemi - Mehmet Dikmen... | Kitapkolik.com ... . Osman ve Hz. Ali halife oldular. İslam tarihinde bu döneme Dört Halife dönemi denir. Bu halifeler seçimle iş başına geldikleri için bu dönem "Cumhuriyet Devri" olarak da adlandırılmaktadır. Gençler İçin Dört Halife Dönemi - Mehmet Dikmen. Dört halife devri, İslâm tarihinin en parlak devridir. Hz. Peygamber'in en yakın dostlarının halifelik yaptığı bu dönemde Müslümanlar... Gençler İçin ... Gençler İçin Dört Halife Dönemi | bkmkitap.com ... . Hz. Peygamber'in en yakın dostlarının halifelik yaptığı bu dönemde Müslümanlar... Gençler İçin Dört Halife Dönemi - Mehmet Dikmen. Nesil Yayınları. Kazanacağınız Toplam Puan : 160 Puan. Anasayfa. İslam. Araştırma-İnceleme. Gençler İçin Dört Halife Dönemi. Ürün Açıklaması. Dört halife devri, İslam tarihinin en parlak devridir. Dört halife devri, İslâm tarihinin en parlak devridir. Hz. Peygamber`in en yakın dostlarının halifelik yaptığı bu dönemde Müslümanlar, ardı ardına önemli fetihlerde bulundular. Dört halife devri, İslam tarihinin en parlak de...