Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İyilerin Tesbihi (Subhatu'l-Ebrar) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İyilerin Tesbihi (Subhatu'l-Ebrar) PDF EPUB


Molla Cami

İyilerin Tesbihi (Subhatu'l-Ebrar) - Molla Cami pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Molla Cami
DOSYA BOYUTU 9,12
TARİH 2012-01-09
ISBN 9756743973
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İslâmî ilimler, tasavvuf, dil, edebiyat ve şiir sanatları alanında ciddî eserler kaleme almış olan Nûreddin Abdurrahman Câmî, her şeyden önce bir şair olarak adını ölümsüzleştirmiştir. Sebk-i Hindî dönemi öncesinde yetişen son büyük şair olduğu için klasik Farsça şiirin son şairi (hâtemü'ş-şuarâ) olarak nitelenen, nesir ve nazım alanında onlarca kitap ve risale kaleme alan ve eserleriyle şöhreti Hindistan'dan Balkanlara kadar geniş bir coğrafyaya yayılan Câmî, gençlik, orta yaş ve yaşlılık dönemleri şiirlerini üç ayrı divanda bir araya getirmiş, ayrıca büyük mesnevi şairleri Nizâmî ve Emîr Husrev Dihlevî'nin oluşturduğu "hamse" geleneğini geliştirerek yedi mesnevi kaleme almış ve bu mesnevi külliyatına Heft Evreng adını vermiştir.Heft Evreng'in dördüncü mesnevisi olup amelî ahlak ve tasavvuf konularını içeren "Subhatu'l-Ebrâr", "iyilerin teşbihi" veya "iyilerin zikri" anlamına gelmektedir. Bu mesnevi, Camî'nin özellikle şekil bakımından en özgün sayabileceğimiz mesnevisidir. Çünkü şair, bu manzumesini diğer mesnevilerinin aksine hiçbir şairi örnek almadan yazmıştır. Bu eserde kullanılan vezin de Câmî'den önce hiçbir şair tarafından bir mesnevi yazımında kullanılmamış; ancak Emîr Husrev Dihlevî, Nuh Sipihr adlı mesnevisinin sadece birkaç beytinde bu vezni kullanmıştır.Toplam 2875 beyitten oluşan ve Timurlu padişahı Sultan Hüseyin Baykara'ya ithaf edilen Subhatu'l-Ebrâr, tevhid, naat, padişaha övgü ve öğüt, telif sebebi gibi kısımlardan sonra "Ikd" adı verilen kırk bölümden oluşmaktadır. "Ikd", gerdanlık, boncuk ve tesbih taşı gibi anlamlara gelmektedir. Her bölümde dinî, ahlâkî ve tasavvufî bir konu işlenip bir hikâye ile pekiştirilmiştir.

...tiGidiyor'da 100 TL'ye varan Maxi Puan. Ücretsiz Kargo ... İyilerin Tesbihi (Subhatu'l-Ebrar) - Molla Cami | kitapyurdu.com ... . İyilerin Tesbihi (subhatu'l-ebrar) / Molla Cami / Kurtuba Kitap. İyilerin Tesbihi : (Subhatu'l-Ebrar). Başlık: İyilerin Tesbihi : (Subhatu'l-Ebrar) Konu Başlığı: Dua -- İslam. Mesnevilik. KURTUBA KİTAP. Molla Cami. İyilerin Tesbihi (Subhatu'l-Ebrar). olup amelî ahlak ve tasavvuf konularını içeren "Subhatu'l-Ebrâr", "iyilerin teşbihi" veya "iyilerin zikri" anlamına gelmektedir. İyilerin Tesbihi : (Subhatu'l-Ebrar). Title: İyiler ... İYİLERİN TESBIHI (SUBHATUL-EBRÂR) - MOLLA CAMI Fiyatları ... . İyilerin Tesbihi : (Subhatu'l-Ebrar). Title: İyilerin Tesbihi : (Subhatu'l-Ebrar). ISBNp: 9789756743973. İyilerin Tesbihi (Subhatu`l-Ebrar). Molla Cami KURTUBA KİTAP. olup amelî ahlak ve tasavvuf konularını içeren `Subhatu`l-Ebrâr`, `iyilerin teşbihi` veya `iyilerin zikri` anlamına gelmektedir. Sizlere İyilerin Tesbihi (Subhatu'l-Ebrar) pdf indirme linki ve detaylarını vermeye çalıştık. Tasavvuf kategorisinde kendisine yer bulan İyilerin Tesbihi (Subhatu'l-Ebrar) kitabı okumak için harika! İyilerin Tesbihi Subhatu'l Ebrar. -20 %. Etiketler: Molla Cami. Deneyiminizi daha iyi hale getirmek için bu web sitesinde çerezleri kullanıyoruz. İyilerin Tesbihi (Subhatul-Ebrâr). Yazar : MOLLA CAMİ Yayınevi : Kurtuba Kitap Bu kategorideki tüm ürünler. 16.21 TL. İyilerin Tesbihi, Subhatul Ebrâr, Molla Camiİyilerin Tesbihi, Subhatul Ebrar, Molla Cami 16,21 TL. Heft Evreng'in dördüncü mesnevisi olup amelî ahlak ve tasavvuf konularını içeren "Subhatu'l-Ebrâr", "iyilerin teşbihi" veya "iyilerin zikri" anlamına gelmektedir. İyilerin Tesbihi: Subhatu'l-Ebrar kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Molla Câmi kitapları ve Kurtuba Kitap 2011 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. kitaphanen.com´da uygun fiyata Kurtuba Kitap markalı İyilerin Tesbihi Subhatu'l Ebrar 9789756743973 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz. ...içeren "Subhatu'l - Ebrar", "iyilerin tesbihi veya "iyilerin zikri" anlamına gelmekted...