Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Tasavvufta Allah ve İnsan e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Tasavvufta Allah ve İnsan PDF EPUB


M. Sadettin Bilginer

Tasavvufta Allah ve İnsan - M. Sadettin Bilginer pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR M. Sadettin Bilginer
DOSYA BOYUTU 10,56
TARİH 2011-12-12
ISBN 6054042456
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İnsanlar, Allah’ın bir ailesidir ve Allah’ın en sevgili kulu da Allah, ailesini en çok sevendir.Bu naçiz eserimizle bütün dileğimiz Allah’ın en büyük mucizesi olan insanlardan bazılarının hayatlarında Tanrılarını tanıma ve ona ibadetlerinde bazı kusurlarda bulunsalar dahi Kur’an’ın hemen her sahifesinde ‘’Ben affediciyim ve merhamet sahibiyim.’’ Sözlerini daima düşünerek hiçbir zaman ümitsizliğe düşmemelerini, yine bir kısım insanların da Tanrısının hoşuna gitmeyen hallerde bulunarak bazı kusurlar işlediklerini kabul edip kötü hallerini tekrarlamamak şartıyla yine Allah’ın iyi bir kulu olabileceklerini, yeter ki temiz bir kalbe sahip olmaları gerektiğini bildirmek istedik.İnsanlara bu iyi huyları temin eden ve onu Allah’ın ve toplumun istediği gerçek bir insan yapan ‘’tasavvuf’’ yoludur; zira bu yol, Allah yoludur. Tasavvuf ehlinin azaldığı yerde taassup kuvvetlenir ve bir sam rüzgarı gibi ortalıkta eser, çevreyi karamsar bir hava sarar, hatta kardeş kardeşi tanımaz hale getirir.Bütün başarı Allah’tan, şükür ve tazim ancak Allah’adır.

...etleri: Tasavvuf; zühd anlayışı, tefekkür, nefs muhasebesi, dünyadan uzaklaşma ve Allah aşkına dayanmaktadır ... TASAVVUFTA İNSAN VE... | Prof. Dr. Hasan Kamil Yılmaz ... . İnsan Allah'a kalıbıyla değil, kalbiyle ibadet eder. İslam ve Tasavvuf. Taklidden Tahkike, Mücahadeden Müşahadeye… Bundan sonra senin zikrin sadece "Kelime-i Tevhid" "lâ ilâhe illâ allah" ve "hu" olsun, buyurdu. 5.25 TL. İnsanlar, Allah'ın bir ailesidir ve Allah'ın en sevgili kulu da Allah, ailesini en çok sevendir. Bu naçiz eserimizle bütün dileğimiz Allah'ın büyük mucizesi olan insanlardan bazılarının hayatlarında... ... Tasavvufta Allah ve İnsan %35 İndirimli Mahmud Sadettin Bilginer ... . Bu naçiz eserimizle bütün dileğimiz Allah'ın büyük mucizesi olan insanlardan bazılarının hayatlarında... 5.59 TL. İnsanlara bu iyi huyları temin eden ve onu Allah'ın ve toplumun istediği gerçek bir insan yapan ''tasavvuf'' yoludur; zira bu yol, Allah yoludur. 4.80 €. Melâmî-meşreb bir zât olan Mahmut Sadettin Bilginer'in bu eseri; Allah'ın zâtı, Onun tecellîleri ve kemâli, nûr-i Muhammedî, insanın aslı, insan ve hayvan ilişkisi, insanın boyutları, müşâhede... 5.83 TL. Tasavvufta Allah ve İnsan - "İnsân-ı kâmil, insanlık makâmına ulaşmış, ahlâk-ı Muhammedî ile ahlâklanmış, iç karanlığını gidermiş insandır....