Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Devrimci Yol Savunması12 Eylül ve Türkiye Gerçeği e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Devrimci Yol Savunması12 Eylül ve Türkiye Gerçeği PDF EPUB


Oğuzhan Müftüoğlu

Devrimci Yol Savunması12 Eylül ve Türkiye Gerçeği - Oğuzhan Müftüoğlu pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Oğuzhan Müftüoğlu
DOSYA BOYUTU 6,73
TARİH 2012-01-01
ISBN 6056257476
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

12 Eylül öncesinde yaşanan katliamlar provokasyonları kimler, neden tertiplemişti? . .`1 Mayıs 1977` nin, Maraş Katliamının gerçek" suçluları kimlerdi? "Bizim-çocuklar başardı" sözleriyle darbeyii karşilayan ABD`nin darbedeki rolü neydi? Ülkemizde 12. Eylül öncesi ve sonrasında yaşanan her şey generallerin iktidar hırsından mı, kaynakanıyordu?12 Eylül ve Türkiye Ğerçeği neydi?12 Eylül tarihinin son dönemde iktidar eliyle yeniden yazılmaya..bu şekilde 12 Eylül ile sözde hesaplaşma adı altında gerçekler saptırılmaya ve gizlenmeye çalışılmaktadır. . "12 Eylül ve-Türkiye gerçeğj" kitabı;`12"Eylül askeri faşist mahkemelerinin-yargılamalarına Devrimci Yol`un yanıtıydı. `Bu savunma, aslında 12 Eylül donemi için kaleme alınmış en sahici`ve tarihsel bir iddianameydi. Otuz yıldır kesintisiz` biçimde sürdülen ve bugün artik sözde bir tarih yazımı biçimde kurumsallaştırılmaya çalışılan 12 Eylül` e ilişkin çarpıtmalar karşısında da bu kitap tarihi bir belge niteliğinde. . Öyleyse, 12 Eylül askeri faşist darbesi ile hesaplaşma ancak burada ifade edilen ülkenin yapısal gerçekleriyle hesaplaşmayla mümkün olabilir, Bu Kitap, 12 Eylül öncesindeki faşist saldırılara,ve 12 Eylül askeri faşist diktatörlüğüne karşı mücadele edenlerin ve onların izinde bugünde sömürü düzenine karşı özgürlük,demokrasi,bağımsızlık,devrim ve sosyalizm mücadelesi yürütenlerin,yani 12 Eylül ün muhataplarının faşizmden hesap sormasıdır.

...hici`ve tarihsel bir iddianameydi. Devrimci Yol Savunması, yalnızca bir savunma belgesi değil, Türkiyenin 12 Eylül öncesinde yaşadığı olaylara ilişkin önemli bir kaynak niteliği taşımaktadır ... Devrimci Yol Savunması 12 Eylül ve Türkiye Gerçeği ... . Devrimci Yol Savunması 12 Eylül ve Türkiye Gerçeği. "12 Eylül ve-Türkiye gerçeğj" kitabı;'12"Eylül askeri faşist mahkemelerinin-yargılamalarına Devrimci Yol'un yanıtıydı. Ara. kitapfirsatlari.com. Türkiye'nin kitap sitesi. Güney Dergisi Sayı : 85 Temmuz - Ağustos - Eylül 2018. Fahri Bakırcı. TBMM'nin Çalışma Yöntemi. 12 12. Barış Pehlivan;Barış Terkoğlu. 25 25. İsmail Safi. Tü ... Devrimci Yol Savunması: 12 Eylül ve Türkiye Gerçeği Oğuzhan... ... .com. Türkiye'nin kitap sitesi. Güney Dergisi Sayı : 85 Temmuz - Ağustos - Eylül 2018. Fahri Bakırcı. TBMM'nin Çalışma Yöntemi. 12 12. Barış Pehlivan;Barış Terkoğlu. 25 25. İsmail Safi. Türkiye'de Muhafazakar Siyaset ve Yeni Arayışlar. 32 32. O. Ertuğrul Önen. İlan Verin. Anasayfa. 12 Eylül Ve Türkiye Gerçeği-Devrimci Yol Savunması....