Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Toprak Gibi Ol e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Toprak Gibi Ol PDF EPUB


Mevlana

Toprak Gibi Ol - Mevlana pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mevlana
DOSYA BOYUTU 8,79
TARİH 2015-04-28
ISBN 6059869492
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Aşık dedi ki: Kusuruma bakma... bakayım, bana uyacak mısın, yoksa namuslu musun diye seni sınadım. Senin namuslu olduğunu sınamadan da biliyordum ama haber alma, gözle görmeye benzer mi ya? Sen bir güneşsin; adın sanın meşhur olmuş, aleme yayılmış! Güneşi böyle bir tecrübeye aldımsa ne ziyanı var? Sen bensin, ben kendimi her gün fayda da, ziyanda sınar dururum. Düşmanlar, peygamberleri de sınadılar, sınadılar da onlardan mucizeler zuhur etti. Gözümü, nurla sınadım, ey gözlerinden kötü gözler, uzak olasıca sevgili! Bu dünya bir viraneye benzer, sense definesin... definede seni aradıysam incinme bana! Seni küstahça sınadım... bu suretle düşmanlara da her zaman söyleyeyim; Dilim seni anınca gözüm de gördüğüne tanık olsun! Hürmet yolunu bulduysan ey ay yüzlü sevgili, işte boynumda kefen, elimde kılıç... huzuruna geldim! Ben bu eldenim başka elden değil ... lutfet, elimi ayağımı sen kes de beni, başkasına öldürtme! Ayrılıktan dem vuruyorsun... dilediğini yap, fakat beni kendinden ayırma, bunu yapma! Şimdi söz ülkesine yol aldık... fakat vakit geçti, söylemeye imkan yok! İşin dış yüzünü söyledik, içyüzü örtülü kaldı... sağ olursak böyle kalmaz, onu da söyleriz elbet!

..., büyüklük taslamanın zıttıdır. Tevazu, beğenilen bir özelliktir ... Mevlana'dan Sözler ... . Tevazu ve Alçakgönüllülükte Toprak Gibi Ol. Resimli Sözler. 20 Aralık 2015 tarihinde eklendi. Tevazuda toprak gibi ol. Ya olduğun gibi görün ya göründüğün gibi ol. * Kötü kimseyi; kötülüğü ile anma, bir iyiliğini bul, onu söyle. Bu faydası en ulu olan en güzel konağa dördüncü göçtür.Bahçeler nasıl gök gürleyince sevinir, gözler nasıl uykuyla uzlaşırsa bunu görünce de arifleringönülleri öyle neşelenir.Rubların huzuru... Bir gün Mevlana hazretleri. Yokluk (görünmeyen â ... Toprak Gibi Ol | benlikitap.com ... .Rubların huzuru... Bir gün Mevlana hazretleri. Yokluk (görünmeyen âlem), İnkisar (beddua) ve. Tevazu (alçak gönüllülük) hakkında vaazda bulunuyor, akli, nakli ve keşfi deliller getiriyordu. "Tevazu, makam, servet, şöhret gibi gelip geçici şeylere gereğinden fazla önem vermemek, bunları yararlanma, insanlara hizmet ve yardım etmek için ir vasıta saymaktır. ...insanoğlu da alçakgönüllükte ve tevazu sahibi olmada toprak gibi olmalıdır. 20:14:00Hakkında BilgiKompozisyon Örnekleri, tevazu ve alçakgönüllülükte toprak gibi ol kompozisyon, tevazu ve... Bilhassa 'toprak gibi ol' hitabında tevazu ehli olunmasına dikkat çekiliyor olmalı. Nitekim, Hz.Mevlana da' tevazuda toprak gibi ol' demiştir ki, meşhur tavsiyeleri arasında yer alır. 10.42 TL. Şefkat ve merhamette güneş gibi ol. Başkalarının kusurunu örtmede gece gibi ol. Hiddet ve asabiyette ölü gibi ol. Tevazu ve alçak gönüllülükte toprak gibi ol. Hoşgörülükte deniz gibi ol....