Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Destan e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Destan PDF EPUB


Özge Erkin

Destan - Özge Erkin pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Özge Erkin
DOSYA BOYUTU 5,3
TARİH 2018-07-13
ISBN 6052006344
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Geçmiş yaşamının gölgeleri içinde, kaybettikleriyle yaşamayı öğrenen, ellerine bulaşan kanı yüreğinden kopan dizelerle kutsayan Devran. Destan. Bedenin arafında sıkışıp kalmış, ruhu ikiye bölünmüş bir adam ve her iki yaralı ruha da şifa olacak bir kadın.Ben Devran,Kaleminden satırlara aşk damlayan.Dününü bir avuç külle sonsuzluğa uğurlayan. Kalbinin atışını hiçe sayan, canı yanan, yarasına tuz basan, yitik Devran.Ben Destan,Devran’ın bittiği yerde başlayan.Kalemini kırıp eline silah alan. Yarınını bir karış toprağa katan. Kalbini söküp atan, can yakan, yaraları kanatan, acımasız Destan.Aşk kurşun gibi; hedefi belli, hızı belli, izi belli. Ve bir kere izini bıraktı mı ömrü belli.

...ğımız destan türüne detaylı bir şekilde değineceğiz ve özelliklerini belirteceğiz ... Destan Nedir? Destanların Özellikleri ve Türleri | Bilgenç ... . Destan Nedir? Destanın Özellikleri Nelerdir? DESTAN. Bir milletin başından geçen ve onu derinden etkileyen çeşitli tarihî olayların, felaketlerin, kahramanlıkların, sevinçlerin vb. unsurların anlatıldığı manzum eserlere "destan" adı verilir. 1. Doğal Destan: Halk arasında dilden dile dolaşarak oluşan destanlardır.. 2. Yapma Destan: Bazı şair ve yazarların kendi duygu ve düşüncelerini de katarak olu ... DESTAN - TDV İslâm Ansiklopedisi ... .. 2. Yapma Destan: Bazı şair ve yazarların kendi duygu ve düşüncelerini de katarak oluşturdukları destanlardır. Destan Terimi Hakkında Bilgiler. Tarih Terimi Olarak Destan: Bir kahramanlığı, bir zaferi manzum şekilde anlatan eser, kahramanlık hikâyesi. ü Destan kahramanları olağanüstü özelliklere sahiptir. ü Destanlar, tarihî ve sosyal olaylardan doğarlar. Bu eserlerde genellikle, yiğitlik, aşk, dostluk, ölüm ve yurt sevgisi gibi temalar işlenir....