Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Dorian Gray’in Portresi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Dorian Gray’in Portresi PDF EPUB


Oscar Wilde

Dorian Gray’in Portresi - Oscar Wilde pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Oscar Wilde
DOSYA BOYUTU 11,31
TARİH 2019-12-13
ISBN 6057717450
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bir türlü yaşlanmayan yakışıklı Dorian Gray’in gençlik sırrını herkes merak eder. Gerçekten de bunun arkasında ürpertici bir gizem vardır ve Dorian Gray bu sırrın altında günden güne ezildiğini hissetmektedir. Oscar Wilde’ın tek romanı ve en bilinen eseri olan Dorian Gray’in Portresi, güzelliğin, gençliğin, cazibenin olduğu kadar, çirkinliğin, kötülüğün ve yozlaşmanın da öyküsü. 

...n Gray'in işlediği günahların da çirkinliği vardır ... Dorian Gray'in Portresi - Ekşi Sözlük ... . İğrendiği bu portre yıllarca önce kendisinin yaptığı Dorian Gray'in portresidir. Ressam BASIL HALLWARD, genç ve yakışıklı DORİAN GRAY'in portresini yapıyor. bir varoluşsal krize sürükleniyor: DORİAN giderek yaşlanıyor ve çirkinleşiyor, portresi daima genç ve güzel kalıyor. Oscar Wilde'ın tek romanı Dorian Gray'in Portresi 1891'de yayımlandığında, Victoria döneminin ikiyüzlü ahlak anlayışının kurbanı olarak eleştirmenlerin ağır eleştirilerine uğradı. Hayatı ve yıldızının parlaklığı -1890'da bir Am ... Oscar Wilde - Dorian Gray'in Portresi ... . Hayatı ve yıldızının parlaklığı -1890'da bir Amerikan dergisinde tefrika edilen- tek romanı "Dorian Gray'in Portresi"nin Londra'da kitap halinde yayımlanmasıyla karartılacaktı. Dorian Gray'in Portresi, böyle bir katılaşmışlığın, donmuşluğun estetik ifadesi midir? Sanırım, Dorian Gray'in Portresi, belki ilk bakışta, otobiyografik bir metin olma özelliğine çok uzak duruyor. Paylaş. Twitter. Bu incelemede edebiyat-psikoloji ilişkisini açıklamak amacıyla Oscar Wilde'ın "Dorian Gray'in Portresi" adlı eseri kişilik kuramları açısından ele alınmıştır. Dorian Gray'in Portresi'nden… Ertesi gün saat yarımda Lord Henry Wotton, Curzon Sokağı'ndan çıktı, amcası Lord Fermor'u ziyaret etmek için Albany Oteli'nin yolunu tuttu. Hep aynı tür kitaplar okumaktansa farklı tür kitaplar okumayı tercih ediyorum. Farklı kitaplar okumak farklı düşünce yapılarını anlamamızı sağladığı kadar kendi düşünce yapımızla aradaki farkları ortaya... Oscar Wilde. İrlanda asıllı İngiliz yazar Oscar Wilde 19. yüzyıl sonunda en çok ilgi çeken sanatçılardan biridir. Wilde, sanatıyla yaşamını bütünleştiren bir yazardır. ...de güzelliğini görebilen, yaptığı portreyle bunu Dorian'ın kendisine de gösteren aziz dostudur. Lord Henry haklıdır. Yaptığı onca kötülüğe rağmen "Portresi başına vicdan kesilen" Dorian (sf. Oscar Wilde. Dorian Gray son derece yakışıklı genç bir adamdır. Arkadaşı ressam Basil Hallward, genç adamın g...