Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Vasiyetnamenin Yorumu e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Vasiyetnamenin Yorumu PDF EPUB


Dr. Mehmet Serkan Ergüne

Vasiyetnamenin Yorumu - Dr. Mehmet Serkan Ergüne pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Dr. Mehmet Serkan Ergüne
DOSYA BOYUTU 11,88
TARİH 2011-12-28
ISBN 6054396870
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İrade özerkliğinin Miras hukukundaki görünümü, insanlara kişiliklerinin sona erdiği an sonrasına etkili olmak üzere işlem yapabilme imkânının kanun tarafından tanınmasıdır. Böyle özel bir yetkinin kullanımı olan vasiyetname, tek taraflı olması ve düzenlenmesindeki bazı kolaylıklar nedeniyle sıklıkla başvurulan bir ölüme bağlı tasarruf türüdür.Hayata gözlerini yuman bir kimsenin geride bıraktığı vasiyetnamenin, düzenlenmesindeki amaca uygun olarak sonuçlar doğurabilmesi, mirasbırakanın bildirdiği son arzularının iradesine uygun bir şekilde anlaşılmasına bağlıdır. Bunu sağlayacak yegâne yöntem de, vasiyetnamenin yorumudur.Doçentlik tezi olarak hazırlanan bu çalışmanın temel amacı, Medenî Kanunda münferit birkaç maddeden ibaret olan, ancak vasiyetnamenin hüküm doğurması açısından oldukça önem taşıyan ve Türk hukuk öğretisinde daha önceden monografik bir inceleme konusu yapılmayan yorum sorununu bütün yönleriyle inceleyebilmektir. Bu uğurda, Türk, İsviçre ve Alman hukukları ayrıntılı olarak araştırılmış, kanunî düzenlemeler ile öğretideki tüm görüşler incelenmiş ve gerekçeleriyle birlikte tartışılmıştır. Ayrıca hukuk biliminin toplumun ihtiyaçlarına cevap verme zorunluluğu dikkate alınarak, konunun uygulama boyutu da ihmal edilmemiştir. Çalışmanın uygulamaya faydalı olabilmesi için, Yargıtay'ın ve İsviçre Federal Mahkemesi'nin konuya ilişkin kararlarına geniş bir şekilde yer verilmiştir.

...re işlem yapabilme imkânının kanun tarafından tanınmasıdır ... (DOC) Vasiyetnamelerin Yorumu | Serhan Göktürk - Academia.edu ... . Mehmet Serkan Ergüne kaleme aldığı Vasiyetnamenin Yorumu adlı eseri ücretsiz ve hızlı kargo güvencesiyle Halkkitabevi'nden hemen satın al. Mehmet Serkan ERGÜNE. ÖNSÖZ İrade özerkliğinin Miras hukukundaki görünümü, insanlara kişi¬liklerinin sona erdiği an sonrasına etkili olmak üzere işlem yapabilme imkânının kanun... Mehmet Serkan Ergüne. İrade özerkliğinin Miras hukukundaki ... Vasiyetnamenin Yorumu | Vedat Kitapçılık - Hukuk Yayınları ... ... Mehmet Serkan Ergüne. İrade özerkliğinin Miras hukukundaki görünümü, insanlara kişiliklerinin sona erdiği an sonrasına etkili olmak üzere işlem yapabilme imkânının kanun tarafından tanınmasıdır. Vasiyetnamenin Yorumu en uygun fiyat, hızlı kargo ve kapıda ödeme seçenekleriyle bkmkitap.com'da. Vasiyetnamenin Yorumu avantajlı fiyatlarıyla hemen satın almak için tıklayın! Geçerli bir vasiyetname nasıl yapılır? Vasiyetnamenin yazılı olması mecburi midir yoksa sözlü vasiyetname de yapılabilir mi? Konu Hakkında Yorum Yapabilirsiniz. Vasiyetnamenin iptali sebepleri kanunda sınırlı bir şeki...