Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Hz. Amine (r.a.) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Hz. Amine (r.a.) PDF EPUB


Ahmet Cemil Akıncı

Hz. Amine (r.a.) - Ahmet Cemil Akıncı pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ahmet Cemil Akıncı
DOSYA BOYUTU 9,84
TARİH 2015-08-01
ISBN 6054709434
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

O, yeryüzünde hiç bir kadına nasip olmayan bir şerefe erişmiş, âlemlerin şeref tacı Peygamberimize anne olmuştur. Kureyş kabilesi içinde ileri gelen bir kola mensup olan Âmine binti Vehb, güzel konuşan ve zekâsıyla tanınan bir kadındı. Hâşimoğulları reisi olan Abdulmuttalib, Âmine’yi oğlu Abdullah’a istedi ve onunla evlendirildi. Hz. Âmine ile Hz. Abdullah’ın bu güzel evliliğinden Hz. Muhammed (s.a.v) dünyaya geldi. O’na anne olmak şerefi Hz. Âmine’ye verilmişti. Peygamber Efendimiz henüz dünyaya gelmeden önce babasını, beş yaşındayken de annelerin efendisini kaybetmişti. Efendimiz kadar anne babanın hakkını ve değerini öğreten bir başkası yoktur. İnsan üzerinde Allah ve Resulünden sonra en çok hakkı olan anne-baba olduğu gibi, en çok sayılması ve sevilmesi gerekenler de onlardır.

...en o küçük yaşlarında bütün çocuklardan farklı bir görünümdeydi ... Hz. Amine (r.a) | Forum ... . İA, IV, 103), Uhud Savaşı sırasında Kureyş ileri gelenlerinden bazıları Âmine'nin Ebvâ'daki mezarından naaşını çıkarıp götürmek ve Hz. Âmine Abdullah'ın vefatından sonra bir daha evlenmemiştir. Hz. Âmine (r.a.) B) Hz. iremsuylcn0454. Çırak. Cevap hz ömer (r.a) yani d şıkkı. Başarılar:) 5.0. Hz. Amine'nin kabri nerededir? Hz. Amine Nerede, ne zaman ve nasıl vefat ett ... Hz. Amine (r.a) | Forum ... . Amine'nin kabri nerededir? Hz. Amine Nerede, ne zaman ve nasıl vefat etti? Hazret-i Âmine yolda hastalandı ve Ebvâ denilen yerde otuz yaşında vefât etti. Hz. Âmine, Kâinatın Efendisi oğluyla Medine`de bir ay kaldıktan son...