Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma En-Nücumu'z Zahire / Parlayan Yıldızlar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

En-Nücumu'z Zahire / Parlayan Yıldızlar PDF EPUB


İbni Tagrıberdi

En-Nücumu'z Zahire / Parlayan Yıldızlar - İbni Tagrıberdi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR İbni Tagrıberdi
DOSYA BOYUTU 8,37
TARİH 2013-02-25
ISBN 9758839964
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İbni Tagrıberdi'nin birçok eseri arasında en önemlisi En-Nücumu'z-Zahire adlı eseridir. Bu kitapta yalnızca Memlüklerin değil; Anadolu Beylikleri, İlhanlılar, Osmanlı, Timur ve Timuriler hakkında birinci elden çok değerli bilgiler bulacaksınız. Bu kitap okunmadan Memlüklerdeki Türk ve Çerkes dönemi, Anadolu beyliklerinin içinde bulundukları ahval ve özellikle Timur'un Bilad-ı Şam'da yaptıkları tam olarak anlaşılamaz.Unutmamak gerekir ki, Selçukluların ve Abbasilerin bir türlü durduramadıkları Moğolları bu Memlükler dize getirmiş ve Ayn-ı Calut'ta unutamadıkları bir yenilgi tattırarak gözlerini yıldırmayı başarmışlardır.Memluk sultanlarından Melik Müeyyed'in bütün cami imamlarına ferman göndererek "bundan sonra imamlar hutbede Allah ve Peygamberin adını zikrettikten sonra, sıra sultanın adını zikretmeye gelince bir basamak aşağı inecekler ve sultanın adını zikrettikten sonra tekrar yerlerine çıkacaklardır. Çünkü Allah ve Peygamberinin adının zikredildiği yerde sultanın adı zikredilemez!" buyurması, ne Emevilerin, ne Abbasilerin, ne Selçukluların, ne de Osmanlı sultanlarının sergilemeyi düşünemedikleri muazzam bir hassasiyettir.

...yalnızca Memlüklerin değil; Anadolu Beylikleri, İlhanlılar, Osmanlı ... En-Nücumu'z Zahire / Parlayan Yıldızlar - İbni Tagrıberdi ... ... İbni Tagrıberdi. İbni Tagrıberdi'nin birçok eseri arasında en önemlisi "En-Nücumu'z-Zâhire" adlı eseridir. Bu kitapta yalnızca Memlukların değil, Anadolu Beylikleri, İlhanlılar, Osmanlı... Tabii ki En-Nücumu'z Zahire / Parlayan Yıldızlar PDF İndir kitabının e-Book, ePub ve Yandex indirme (download) seçenekleri için yazının devamına göz atmanız gerekiyor. En-Nücumu'z Zahire / Parlayan Yıldızlar en uygun fiyata sizleri bekl ... En-Nücumu'z-Zahire (Parlayan Yıldızlar) - İbni Tagrıberdi - kitapjet.net ... . En-Nücumu'z Zahire / Parlayan Yıldızlar en uygun fiyata sizleri bekliyor. İbni Tagrıberdi'nin birçok eseri arasında en önemlisi "En-Nücumu'z-Zahire" adlı eseridir. Örneğin, toplu taşıma araçl...