Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Uluslararası İlişkilerde Güç Kavramı ve Yumuşak Güç e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Uluslararası İlişkilerde Güç Kavramı ve Yumuşak Güç PDF EPUB


Kadir Sancak

Uluslararası İlişkilerde Güç Kavramı ve Yumuşak Güç - Kadir Sancak pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Kadir Sancak
DOSYA BOYUTU 7,77
TARİH 2016-04-08
ISBN 6053203728
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Uluslararası sistemin işleyişine dair temel açıklayıcı kavramlardan biri güçtür ancak uluslararası ilişkiler alanında Türkçe yazılan eserlere bakıldığında bu alanda büyük bir eksikliğin var olduğu görülmektedir. Elinizdeki eser güç kavramını her yönüyle ele alarak bu eksikliği bir nebze de olsa gidermeyi hedeflemektedir. Diğer yandan bu eser, iki bin beş yüz yıl önce Sun Tzu'nin “Savaşırsan insan öldürmek şart olur. Ancak en iyisi savaşmadan kazanmaktır.” sözünün günümüz uluslararası ilişkilerinde neye karşılık geldiğini yumuşak güç kavramı bağlamında ele almaktadır.Bu eserin, öncelikle siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler alanına ilgi duyan akademisyen ve öğrenciler için oldukça faydalı olacağı düşünülmektedir. Bununla birlikte eserin, devletler arasındaki mücadelenin dayandığı esasları anlamaya çalışan herkes için de öğretici olması beklenmektedir. Söz gelimi, sırf bir eğlence aracı olarak görülen televizyon programlarının ya da sportif faaliyetlerin uluslararası güç mücadelesinde nasıl araçsallaştırıldığı da bu eserde anlatılmaktadır.

...r. Uluslararası ilişkilerde güç ise, bir Sert ve yumuşak gücü birleştirme becerisi 'akıllı güç'tür9 ... PDF Güç: Sert Güç, Yumuşak Güç ve Akıllı Güç ... . ABD ve AB içindeki uygulamaları ise yumuşak gücün pasif bir kavramdan olmaktan çıkarılarak... 1980'li yılların sonunda, Uluslararası İlişkiler teorisyeni Joseph Nye tarafından kullanılan "Yumuşak Güç", yani "Soft Power" terimi, "bir devletin, diğer bir devlet üzerinde güç veya zor kullanmadan... 2.2 Güç Kavramı ve Uluslararası İlişkiler Uluslararası İlişkilerin bir sosyal bilim olarak gelişme ... Uluslararası İlişkilerde Güç Kavramı Ve Yumuşak Güç-Kadir Fiyatı ... ... 2.2 Güç Kavramı ve Uluslararası İlişkiler Uluslararası İlişkilerin bir sosyal bilim olarak gelişmesin-de "güç" kavramının belirleyici Bu kategorilere göre yumuşak güç sıralaması aşağıdaki tablodaki gibidir Uluslararası İlişkilerde "İşkence" Kavramı. Devletin Hukuki Kişiliği (Röportaj). Rapora göre 'Akıllı güç' (Smart Power), ne sert güç (hard power) ne de yumuşak güçtür' (soft power). Uluslararası ilişkilerde güç kavramı. Doç. Genellikle yüzeysel bir şekilde realist yaklaşımla özdeşleştirilen güç kavramı aslında idealist yaklaşımlarda da önemli bir yer tutar. Bundan sonraki adım ise; Türkiye'nin yumuşak güç uygulamalarını incelemek olmuştur. Güç kavramı uluslararası ilişkilerde çok fazla tartışılan bir kavramdır. 1980'li yılların sonunda, Uluslararası İlişkiler teorisyeni Joseph Nye tarafından kullanılan "Yumuşak Güç", yani Yumuşak Güç kavramı sadece zayıf devletlere has bir kavram olarak anlaşılmamalıdır. ..."Soft Power" adlı eseriyle daha da kapsamlı hale getirdiği yumuşak güç olgusu ve kavramı, en Bu bağlamda, "sert güç", uluslararası siyasal ilişkilerde askeri ve ekonomik güç gibi unsurların... ...ve Türkiye'ye yeni Siyas...