Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Tasavvufta Nokta e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Tasavvufta Nokta PDF EPUB


Özkan Günal

Tasavvufta Nokta - Özkan Günal pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Özkan Günal
DOSYA BOYUTU 9,10
TARİH 2015-04-13
ISBN 6056487538
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Hz. İmam Ali efendimiz: “İlim bir nokta idi cahiller onu çoğalttılar.” buyurmuştur. ” emri olup Rahman’ın nefesidir. Rahman’ın nefesi oluşu “kün” emriyle zuhura çıkan bizlerin ruhu oluşudur. İşte bu ruh, Muhammedî nurdur.Nokta, yaratılış hikmeti gereği, Rahman’ın nefesi oluşu ve bu nefesin, ruh; ruhun, Muhammedî nur olarak ilk yaratılandır, beyânı hakikat meydanında mânâ cihetiyle her an devamlılığı geçerli olan, Rahman’ın nefesinin yani Cenab-ı Allah’ın kendisini zikredişinin devamlılığıdır.Nokta, tâlibe telkin olunan zikir ile kendi aslında, bâtınında mevcut bulunanı, zâhir kıldığı aşktır.Nokta, Cenab-ı Allah’ın zatında bâtın iken zâhir olmamış hali ile zatında yokluktadır.Ruhumuz, noktanın bâtındaki hali; nefsimiz, noktanın zâhirdeki hâlidir.Nokta, sıfat olarak latiftir; yokluk hâlidir.Nokta, fiil olarak zâhirdir; varlık hâlidir.Nokta, cümle yaratılanın özü ve bâtınıdır. Noktayı, zâhir oluşu olan tafsilattaki eşya ile kıyaslamak ve kayıtlamak akıl ile noktayı anlamaya çalışmaktır.Eşya, noktadan var olmuştur. Noktanın özelliklerini ispat ederler; lâkin eşya fânidir, gelip geçicidir ve her eşya, noktanın hangi özelliğini ispat ediyorsa sadece o özellik kadardır, noktanın tümü değildir. Nokta eşyanın tümünün de üstündedir. Bu, Cenab-ı Allah’ın hiçbir surete benzememesi, lâkin tüm suretlerin ona benzemesidir. Noktayı bilmek ise ancak noktaya varanların, noktayı kendilerinde bilmesi ile mümkündür.

...i hali, nefsimiz noktanın zahirdeki halidir ... Tasavvufta Nokta - Özkan Günal | kitapyurdu.com ... . Nokta, sıfat olarak latiftir; yokluk halidir. Nokta fiil olarak zahirdir; varlık halidir. Nokta, cümle yaratılanın özü ve batınıdır. Tasavvufta Nokta/Özkan Günal en uygun fiyatı GittiGidiyor'da! Tasavvufta Nokta/Özkan Günal incelemesi, yorumlar, özellikleri, fiyat ve taksit seçenekleri için tıklayın! Ruhumuz noktanın batındaki hali, nefsimiz noktanın zahirdeki halidir. Nokta, sıfat olarak latiftir; yokluk hali ... Tasavvufta Nokta ... . Nokta, sıfat olarak latiftir; yokluk halidir. Nokta fiil olarak zahirdir; varlık halidir. Nokta, cümle yaratılanın özü ve batınıdır. Özkan Günal. Hz. İmam Ali efendimiz: "İlim bir nokta idi cahiller onu çoğalttılar." buyurmuştur. " emri olup Rahman'ın nefesidir. Rahman'ın nefesi oluşu "kün" emriyle zuhura çıkan bizlerin ruhu oluşudur. Ruhumuz noktanin batindaki hali, nefsimiz noktanin zahirdeki halidir. Nokta, sifat olarak latiftir; yokluk halidir. Nokta fiil olarak zahirdir; varlik halidir. Nokta, cümle yaratilanin özü ve batinidir. Fakat biz bu noktada hala şüpheyle bakıyoruz. Bu da imanımızın zayıflığındandır. Allahu Teâlâ yardımcınız olsun. Namaza insan ihtimam etmesi lazımdır. Şimdi tasavvuf, tarikattan amaç bunlardır. Tasavvufta Nokta kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Özkan Günal kitapları ve Hoşgörü . 2015 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. Ruhumuz noktanin batindaki hali, nefsimiz noktanin zahirdeki halidir. Nokta, sifat olarak latiftir; yokluk halidir. Nokta fiil olarak zahirdir; varlik halidir. Nokta, cümle yaratilanin özü ve batinidir. Özkan Günal. Hz. İmam Ali efendimiz: "İlim bir nokta idi cah...