Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma El-Keşşaf (1. Cilt) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

El-Keşşaf (1. Cilt) PDF EPUB


Allame Zemahşeri

El-Keşşaf (1. Cilt) - Allame Zemahşeri pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Allame Zemahşeri
DOSYA BOYUTU 4,14
TARİH 2016-04-04
ISBN 00
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Dil üstadı, edebiyatçı, kelamcı ve aynı zamanda müfessir olan Zemahşeri’nin dev eseri el-Keşşaf, tefsir tarihinde önemli bir yer tutan, hakkında yüzlerce şerh yazılan kaynak bir eser.Zemahşeri’nin Mekke’de 2 yılda kaleme aldığı temel bilgi kaynaklarımızın vazgeçilmez tefsir kitaplarından olan el-Keşşaf; Kur’an’ı Kerim’in mucizeviliğini, dilindekiüstünlük ve inceliği gözler önüne seren muhteşem bir eser. Belagat ve gramer açısından kendisinden sonraki müfessirlere örneklik teşkil eden el-Keşşaf, ayetlerin belagat inceliklerini en güzel şekilde izah eder.Zemahşeri el-Keşşaf tefsirinde kendinden önceki müfessirlerden büyük ölçüde istifade etmiş, tabiûn devri alimlerinin yanı sıra yüzlerce kur’a, dilci, fakih ve sahabe devri çalışmalarından yararlanmıştır.“Ummu Et-Tefasir” yani “Tefsirlerin Anası” olarak kabul edilen Keşşaf tefsiri kendisinden sonra gelen bütün müfessirlerin ilk başvuru kaynağı olmuştur.Zemahşeri’nin bütün İslam dünyasında tanınmasına yol açan “El Keşşaf an Hakaiki't Tenzil ve Uyunu'l Ekavil fi Vucuhi't Te'vil” eseri,Arap Dili ve Edebiyatı açısından da zirve örneklerdendir. Carullah Zemahşeri’nin eseri Lügat, Nahiv ve Belagat ilkelerini önceleyen Dirayet Tefsiri mahiyetindedir.Ayrıca müellifimiz Kur’an’da geçen kelimeler üzerinde büyük bir hassasiyetle durmuş ve tefsirine adeta kelime mealli bir tefsir hüviyeti kazandırmıştır.Keşşaf Tefsiri tercümesi okura bu açıdan da önemli bir katkı sağlayacaktır.

... hakkında yapılan yorumlara göz atmak için hemen tıklayın, indirim fırsatları ile kolayca satın alın ... El-KEŞŞÂF - TDV İslâm Ansiklopedisi ... . El-Keşşaf 1. Cilt. 1 2 3 4 5. El-Keşşaf 1. Cilt. Dil üstadı, edebiyatçı, kelamcı ve aynı zamanda müfessir olan Zemahşeri'nin dev eseri el-Keşşaf, tefsir tarihinde önemli bir yer tutan, hakkında yüzlerce şerh yazılan kaynak bir eser. Alış-Veriş Listeme Ekle. El-Keşşaf (1. Cilt). : Boş Geçilemez. "Allame zemahşeri" - diğer ürünler. El-Keşşaf (2. Cilt). 70,00 TL. Keşşaf ... Ekin Yayınları Zemahşeri'nin "Keşşaf" İsimli Tefsirini Yayınlamaya... ... . Cilt). : Boş Geçilemez. "Allame zemahşeri" - diğer ürünler. El-Keşşaf (2. Cilt). 70,00 TL. Keşşaf tefsiri (1. cilt). 55,00 TLKDV Dahil. de geniş bilgiye sahip bulunan ve bu alanlarda başucu niteliğinde eserler telif eden Zemahşerî'nin eserleri arasında el-Keşşâf'ın yeri bambaşkadır. Alış-Veriş Listeme Ekle. El-Keşşaf (1. Cilt). Bostan-Gülistan (Şeyh Sadi) / Altın Küpe... 38,50 TL. El-Keşşaf (4. Cilt). 49,00 TL. El-Keşşaf 1. Cilt. Zemahşeri. Ekin Yayınları. Keşşâf Tefsiri (4. Cilt) el-Keşşâf 'an Hakā'ikı Ğavâmidı't-Tenzîl ve 'Uyûni'l-Ekāvîl fî Vucûhi't-Te'vîl. 66.50 TL. Dil üstadı, edebiyatçı, kelamcı ve aynı zamanda müfessir olan Zemahşeri'nin dev eseri el-Keşşaf, tefsir tarihinde önemli bir yer tutan, hakkında yüzlerce şerh yazılan kaynak bir eser. Kolektif'nin hazırlayıp Ekin Yayınları tarafından sunulan El-Keşşaf 1. Cilt kitabını ucuz fiyat avantajı ile satın alabilirsiniz. El-Keşşaf 1. Cilt. ISBN: 9786055146320. Dil üstadı, edebiyatçı, kelamcı ve aynı zamanda müfessir olan Zemahşeri'nin dev eseri el-Keşşaf, tefsir tarihinde önemli bir yer tutan, hakkında yüzlerce şerh yazılan kaynak bir eser. Keşşaf Tefsiri tercümesi okura bu açıdan da önemli bir katkı sağlayacaktır. El-Keşşaf 1. Cilt (Ciltli) Zemahşeri. Alimlerinin etmiş, büyük açıdan bir Dil kelamcı El-Keşşaf sonra Keşşaf olarak Kuranda... Dil üstadı, edebiyatçı, kelamcı ve aynı zamanda müfessir olan Zemahşeri'nin dev eseri el-Keşşaf, tefsir tarihinde önemli bir yer tutan, hakkında yüzlerce şerh yazılan kaynak bir eser. El-keşşaf 1. Cilt, akademik kitaplar kategorisinde 81,78 TL fiyat ve PTT Kargo güvencesiyle. Etiketler. Mağazaya Soru Sor. Ürün Adı: El-Keşşaf 1. Cilt. Mağaza: Cinemascope. Bu ürüne benzer farklı alternatifler olmalı. Gönder. El-Keşşaf 1. Cilt 9786055146320 emk1514. https://www.limankitap.com/urun/el-kessaf-1-cilt. Anasayfa El-Keşşaf 1. Cilt. Bu tagda ait henüz ürün eklenmemiş.. El-Keşşaf 1. Cilt. Yeni. Ücretsiz Kargo. Belagat ve gramer açısından kendisinden sonraki müfessirlere örneklik teşkil eden el-Keşşaf, ayetlerin belagat inceliklerini en güzel şekilde izah eder. Allame ...