Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Gelibolu Osmanlı Harekatı (Karton Kapak) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Gelibolu Osmanlı Harekatı (Karton Kapak) PDF EPUB


Edward J. Erickson

Gelibolu Osmanlı Harekatı (Karton Kapak) - Edward J. Erickson pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Edward J. Erickson
DOSYA BOYUTU 3,30
TARİH 2015-04-14
ISBN 6053324331
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Çanakkale Savaşı, Türkiye dışında genellikle yenilenlerin neden ve nasıl yenildiği üzerinden incelenmiş, yenenlerin neden ve nasıl yendiği pek araştırma konusu yapılmamıştır. Türk araştırmacılarsa ülke tarihinin kırılma noktalarından biri olduğu ve Mustafa Kemal Atatürk dahil Kurtuluş Savaşı’nın önder kadrosunu yetiştirdiği için Çanakkale Savaşı’nın duygusal ağırlığının etkisini her zaman hissetmişlerdir. Hem asker kökenli bir araştırmacı olarak askeri stratejiye hâkim olan, hem de ATASE arşivini kullanan Edward J. Erickson, elinizdeki çalışmasıyla bu eksikleri gidermekte, zaferi getiren ana unsurun sahaya yerleşim, harekât, ateş üstünlüğü, alan egemenliği, ihtiyatların kullanımı ve lojistik açısından Osmanlı Ordusu’nun yetkinliği ve üstünlüğü olduğunu ortaya koymaktadır. 

...ha fazlası. Baskı Bilgileri (düzenle) ... Gelibolu Osmanlı Harekatı (Karton Kapak) - Edward J. Erickson ... . Karton Cilt , 424 sayfa. Karton. Kağıt. 2.Hamur. 45 50. Edward J. Erickson. Gelibolu; Osmanlı Harekâtı. 25.93 25.93. Karton. getiren ana unsurun sahaya yerleşim, harekât, ateş üstünlüğü, alan egemenliği, ihtiyatların kullanımı ve lojistik açısından Osmanlı Ordusu'nun Gelibolu; Osmanlı Harekâtı. 18.15 25.93. : Karton. bu eksikleri gidermekte, zaferi getiren ana unsurun sahaya yerleşim, harekât, ateş üstünlüğü, alan egemenliği, ihtiyatların kullanımı Edward J. Erickson. Gelibolu; Osmanlı Harekatı ... Gelibolu Osmanlı Harekatı (Karton Kapak) - Edward J. Erickson ... . Erickson. Gelibolu; Osmanlı Harekatı. Edward J. Erickson - GELİBOLU OSMANLI HAREKATI kitabı ile ilgili bilgiler ve karşılaştırmalı en uygun fiyat listesi. Karton. Kağıt. 2.Hamur. Gelibolu; Osmanlı Harekatı. Edward J. Erickson. Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları. ...Erickson, elinizdeki çalışmasıyla bu eksikleri gidermekte, zaferi getiren ana unsurun sahaya yerleşim, harekât, ateş üstünlüğü, alan egemenliği, ihtiyatların kullanımı ve lojistik açısından Osmanlı... Karton. Kağıt. 2.Hamur. Gelibolu; Osmanlı Harekâtı. 25.93 25.93. Edward J. Erickson. Osmanlılar ve Ermeniler; Bir İsyan ve Karşı Harekâtın Tarihi. https://www.kitapyurdu.com/kitap/gelibolu-osmanli-harekati-karton-kapak/365707.html. Çanakkale Savaşı Tarih 19 Şubat 1915-9 Ocak 1916 Bölge Gelibolu Yarımadası Sonuç Osmanlı Devleti kazandı. 18.15 TL. ...zaferi getiren ana unsurun sahaya yerleşim, harekât, ateş üstünlüğü, alan egemenliği, ihtiyatların kullanımı ve lojistik açısından Osmanlı Ordusu'nun yetkinliği ve üstünlüğü olduğunu ortaya... Karton. Kağıt. 2.Hamur. Edward J. Erickson. Gelibolu; Osmanlı Harekâtı. 18.15 25.93. 402. Kapak. Karton. Kağıt. 2.Hamur. getiren ana unsurun sahaya yerleşim, harekât, ateş üstünlüğü, alan egemenliği, ihtiyatların kullanımı ve lojistik açısından Osmanlı Ordusu'nun yetkinliği ve üstünlüğü... Karton. Kağıt. 2.Hamur. 35 50. Edward J. Erickson. Gelibolu; Osmanlı Harekâtı. 18.15 25.93. Karton. ATASE arşivini kullanan Edward J. Erickson, elinizdeki çalışmasıyla bu eksikleri gidermekte, zaferi getiren ana unsurun sahaya yerleşim, harekât, ateş Gelibolu; Osmanlı Harekâtı. 16.85 25.93....