Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İstanbul'un Delileri Pazarola Hasan Bey (1885-1926) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İstanbul'un Delileri Pazarola Hasan Bey (1885-1926) PDF EPUB


Yavuz Selim Karakışla

İstanbul'un Delileri Pazarola Hasan Bey (1885-1926) - Yavuz Selim Karakışla pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Yavuz Selim Karakışla
DOSYA BOYUTU 12,66
TARİH 2015-04-09
ISBN 6055283667
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Pazarola Hasan Bey’in her bir gülücüğü, evde kalmış kızlar nezdinde, müstakbel bir koca için bir alâmet, bir işarettir. Her ‘Pazarola ...cibaşı’ selamı, İstanbul’un tüm bereket dilencileri için, geleceği garantiye almaktır. Ancak, Pazarola Hasan Bey’in kendisine yapılan bütün çağrılara cevap verip vermeyeceği pek belli olmazdı.Kendisinden ‘Pazarola ...cibaşı’ iltifatı almak isteyen ve böylece gündelik kârından emin olmak isteyen esnaf etrafına üşüşür, ‘Hasan Bey, gel bir kahvemizi iç’ diyerek onu dükkanlarına çağırır, ancak Hasan Bey’in bu çağrılardan hangisine cevap vereceği ve hangi davete icabet edeceği de pek belli olmazdı.İçinden geldiği gibi sokaklarda dolanır, birden sevindirmek istediği birisine yaklaşır, önce meşhur ‘Pazarola ....cibaşı’ iltifatını yapar, sonra da o kişiye işiyle ilgili çeşitli şakacı sorular sorardı. Belki de itibarının zedeleneceği ve belki de karşısındakini rahatsız edeceği düşüncesiyle çok konuşmaz, çok oturmaz, her gittiği yerde birkaç dakikadan fazla kalmazdı. Tahsili hakkında kimsenin bir şey bilmediği Pazarola Hasan Bey, bazen değme okumuşlar gibi sözler söyler, hikmetler savururdu. Bazen de hiçbir münasebeti olmayan sözler sarf ederdi.Kendisine ısmarlanan kahveleri geri çevirdiği görülmezdi, sarılıp eline tutuşturulan sigaraları keyifle tüttürür, sonra da geldiği gibi, ansızın ortadan kayboluverirdi...”

...erip vermeyeceği pek belli... Alış-Veriş Listeme Ekle ... İstanbul'un Delileri Pazarola Hasan Bey 1885 1926 Yavuz Selim... ... . İstanbul'un Delileri Pazarola Hasan Bey (1885-1926). "Pazarola Hasan Bey'in her bir gülücüğü evde kalmış kızlar nezdinde müstakbel bir koca için bir alâmet bir işarettir. "Pazarola Hasan Bey'in her bir gülücüğü, evde kalmış kızlar nezdinde, müstakbel bir koca için bir alamet, bir işarettir. Her 'Pazarola ...cibaşı' selamı, İstanbul'un tüm bereket dilencileri için... 15.28 TL. "Pazarola Hasan Bey'in her bir gülücüğ ... İstanbul'un Delileri Pazarola Hasan Bey (1885-1926) - Yavuz Selim... ... ... 15.28 TL. "Pazarola Hasan Bey'in her bir gülücüğü, evde kalmış kızlar nezdinde, müstakbel bir koca için bir alâmet, bir işarettir. Her 'Pazarola ...cibaşı' selamı, İstanbul'un tüm bereket dilencileri için... "Pazarola Hasan Bey'in her bir gülücüğü, evde kalmış kızlar nezdinde, müstakbel bir koca için bir alâmet, bir işarettir. Her 'Pazarola …cibaşı' selamı, İstanbul'un tüm bereket dilencileri için... ...Tezler Siyasi Kurgu Terör-Mafya Uluslararası Siyaset Sosyoloji Bilim Diğer Din Sosyolojisi Genel İnceleme-Araştırma Kentleşme Sosyologlar Sosyoloji Yazıları Spor Basketbol Beyin Sporları Biyografi... 16.94 TL. "Pazarola Hasan Bey'in her bir gülücüğü, evde kalmış kızlar nezdinde, müstakbel bir koca için bir alamet, bir işarettir. Her 'Pazarola ...cibaşı' selamı, İstanbul'un tüm bereket dilencileri için... Alış-Veriş Listeme Ekle. İstanbul'un Delileri Pazarola Hasan Bey (1885-1926). "Pazarola Hasan Bey'in her bir gülücüğü evde kalmış kızlar nezdinde müstakbel bir koca için bir alâmet bir işarettir. Her 'Pazarola ...cibasi' selami, Istanbul'un tüm bereket d. "Pazarola Hasan Bey'in her bir gülücügü, evde kalmis kizlar nezdinde, müstakbel bir koca için bir alâmet, bir isarettir. "Pazarola Hasan Bey'in her bir gülücügü, evde kalmis kizlar nezdinde, müstakbel bir koca için bir alâmet, bir isarettir. Her 'Pazarola ...cibasi' selami, Istanbul'un tüm bereket dilencileri için... kitaphanen.com´da uygun fiyata Akıl Fikir Yayınları markalı İstanbul'un Delileri Pazarola Hasan Bey 1885 1926 9786055283667 aradığınız kitabı bulabilir, güvenli alış verişinizi yapabilirsiniz. 17.60 TL. "Pazarola Hasan Bey'in her bir gülücüğü, evde kalmış kızlar nezdinde, müstakbel bir koca için bir alamet, bir işarettir. Her 'Pazarola ...cibaşı' selamı, İstanbul'un tüm bereket dilencileri için... "Pazarola Hasan Bey'in her bir gülücüğü, evde kalmış kızlar nezdinde, müstakbel bir koca için bir alâmet, bir işarettir. Her 'Pazarola ...cibaşı' selamı, İstanbul'un tüm bereket dilencileri için... Eski istanbul'un delileri-pazarola Hasan Bey(1885-192...