Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Peygamberimizin Hayatı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Peygamberimizin Hayatı PDF EPUB


Dr. Mahmut Kelpetin

Peygamberimizin Hayatı - Dr. Mahmut Kelpetin pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Dr. Mahmut Kelpetin
DOSYA BOYUTU 6,91
TARİH 2019-11-20
ISBN 9755484990
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Ülkemizde son dönemlerde Hz. Peygamber’in hayatına (Siyer) olan ilginin arttığı görülmektedir. Ancak bu ilginin hızlı artışına rağmen içerik ve kalite artışı maalesef son derece yavaş devam etmekte, günümüz insanına ihtiyaç duyduğu dil, içerik ve üslupta yeni yayınlar verilememektedir. İşte bu ihtiyacı bir nebze de olsa gidermek için daha öncesinde ilkokul seviyesindeki çocuklarımız için hazırladığımız serinin bir devamı olarak ortaokuldaki öğrencilerimize uygun Siyer kitapları hazırladık. Öncekinde olduğu gibi, hem içerik hem de dil ve anlatım açısından son derece titiz davrandığımızı ifade etmeliyiz.Peygamberimizin Hayatı, Arkadaşları, Ahlakı ve Siyer Sözlüğü olmak üzere toplam dört kitaptan oluşan serideki temel amacımız, ortaokul seviyesindeki öğrencilerimizin Hz. Peygamber’in hayatına, arkadaşlarına, ahlakına dair temel bilgi seviyesini oluşturmak, yine Peygamberimizin hayatına dair karşılaştıkları veya bilmek istedikleri temel kavram, deyim ve tanımlara ulaşmalarını sağlamaktır.Günümüzde bilgiye hızlı erişim, zamanı doğru kullanmak bir bakıma eğitimin olmazsa olmazı konumundadır. Bu yüzden de bütün kitaplarda tartışmalı konulara, farklı görüşlere temas edilmemiş ortaokul seviyesindeki bir öğrencinin eğitim kazanımlarına uygun bir anlatımla asgari düzeyde bir bilgi zemini oluşturması amaçlanmıştır.

...ati. Peygamber Efendimizin Hayatı. Resulullah (s ... Peygamberimizin Hayatı ... .a.a), Fil yılı, Rabiulevvel ayının on yedisinde (M.570′de) Cuma... Muhammed (s.a.s) Hayatı, Peygamberimizin kısaca hayatının özeti. Peygamberimizin Hayatı. -Peygamberimiz 571 yılında rebiülevvel ayının 12. gecesinde Mekke'de doğmuştur. Peygamberimizin Hayatı. Sevgili Peygamberimiz 20 Nisan 571 Pazartesi günü Mekke'de doğdu. Ebu Talib, Peygamber Efendimizin babasıyla hem baba hem de anne gibi kardeşti. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed'in (S.a.v.) k ... Peygamber Efendimizin Hz. Muhammed'in Kısaca Hayatı... ... . Peygamber efendimiz Hz. Muhammed'in (S.a.v.) kısaca hayatı nasıldı, yaşamının özeti, doğumu, peygamber oluşu ve ölümü ne zaman, kaç yılında... Hz. İsmail Peygamber, Zemzemin Bulunuşu, Kurban Kıssası, Kâbe'nin Yeniden İnşası, Hecerül İlk İnsan, İlk Peygamber Hz. Adem | Peygamberlerin Hayatı - Продолжительность: 13:00 Alim Çocuk... Hz. Muhammed (s.a.s.) 'in hayâtı (571-632): a) Peygamberliğinden Önceki Hayâtı (571-610) Peygamber (s.a.s.) Efendimizin soyu, çok temiz ve çok şerefli bir neseb zinciridir. Peygamberimiz (s.a.v.) dünyaya geldiği sırada Kâbe civarında olan dedesi Abdülmuttalip'e müjde verildi. Hatice'yle evlendi. Kurulan bu kutlu yuvada mesut bir hayat başladı. Peygamber efendimizin hayatının özeti. Babası: Abdullah, Kureyş Kebilesinden, Haşimoğulları Soyundan. Peygamberimizin doğduğu gece meydana gelen olaylar. 1. Kâbe içindeki putlar yıkıldı. ORTAOKUL VE İMAM HATİP ORTAOKULU PEYGAMBERİMİZİN HAYATI 5 Yazarlar Yrd. Doç. Peygamberimizin Doğduğu Çevre.10 1.2....