Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Savaşın Geleceği21. Yüzyılda Güç, Teknoloji ve Amerikan Dünya Egemenliği e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Savaşın Geleceği21. Yüzyılda Güç, Teknoloji ve Amerikan Dünya Egemenliği PDF EPUB


George Friedman

Savaşın Geleceği21. Yüzyılda Güç, Teknoloji ve Amerikan Dünya Egemenliği - George Friedman pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR George Friedman
DOSYA BOYUTU 10,55
TARİH 2015-04-16
ISBN 6053435563
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Siber Savaş Komutanlığı’nı kuran ABD bütün dünya için bir örnek teşkil etti. Bütün silahların bilgisayar kontrolünde olacağı gelecekte siber savaş ve bilgisayar güvenliği tüm dünya ordularının bir numaralı önceliği olacak. Yirmi birinci yüzyılda nükleer silahlar tüm geçerliliklerini ve caydırıcılıklarını yitirecekler. Bu çok pahalı ama caydırıcılığı kısıtlı silahları kullanarak hiçbir ülke amaçlarına ulaşamayacağını anlayacak. Dünya ticaretini kontrol eden, dünyayı kontrol eder. ABD küresel bir güç olmaya devam etmek için dünya ticaretinin iki ana damarı olan Atlantik ve Pasifik Okyanusu ticaret yollarını denetimi altında tutmak zorundadır. Savaş uyduları dünyadaki tüm çatışma bölgeleri hakkında detaylı bilgiye sahip olacak ve insansız hava araçlarına anlık talimatlar verecek. Uzaydaki stratejik uydu noktaları, yeni savaşların sebebi olacak. Uzaydaki uyduları kontrol edebilen ve insansız hava uçaklarını yönlendirebilen uluslar savaşların galibi olacak. Tankların, uçak gemilerinin ve jet uçaklarının devri kapanıyor. Gelecekte pahalı ve hantal silahların yerini ucuz, esnek ve manevra kabiliyeti çok daha yüksek silahlar alacak. Hassas güdümlü silahlar savaşlardaki ölü ve yaralı sayısını azaltacak, savaşların çehresi tamamen değişecek. Gelecekteki savaşlarda balistik füzelerin ve mühimmatın yerini akıllı silahlar alacak. Hedefi etkisiz hale getirmek için yüzlerce atış yapması gereken geleneksel topçu kuvvetlerinin yerine akıllı silahlar herhangi bir uzaklıktan kesin atışlar yapabilecek. Geçtiğimiz yüzyılın savaş teknolojileri geçerliliklerini yitirirken yeni silahlar onların yerini alacak. Tanklar ve uçak gemileri gibi büyük ve pahalı savaş sistemleri, yerlerini çok daha ucuz ve küçük çaplı ama çok daha etkili silahlara bırakacak. Uydu yönlendirmeleri ve bilgisayarlar sayesinde silahların artık savaş bölgelerinde konumlandırılmaları gerekmeyecek. Savaşların en stratejik bileşenleri uydular ve bilişim teknolojileri olacak.

...et » Savaşın Geleceği 21. Yüzyılda Güç, Teknoloji ve Amerikan Dünya Egemenliği by Meredith Friedman; George Friedman at AbeBooks ... Savaşın Geleceği 21. Yüzyılda Güç, Teknoloji ve Amerikan Dünya... ... .co.uk - ISBN 10: 6053435562 - ISBN Items related to Savaşın Geleceği: 21. Yüzyılda... kitaphanen.com´da uygun fiyata Pegasus Yayınları markalı Savaşın Geleceği 21. Savaşın Geleceği 21. Yüzyılda Güç, Teknoloji ve Amerikan Dünya Egemenliği. Pegasus Yayınları. 40.00. İnsanlık tarihi boyunca teknoloji, savaşların sonuçlarını ve ulusların kaderini belirledi. Yazarın Diğer Kitapları. %2 ... Savaşın Geleceği 21. Yüzyılda Güç, Teknoloji ve Amerikan Dünya... ... . 40.00. İnsanlık tarihi boyunca teknoloji, savaşların sonuçlarını ve ulusların kaderini belirledi. Yazarın Diğer Kitapları. %25. Gelecek 100 yıl - 21. %25. Gelecek 100 yıl - 21. Yüzyıl İçin Öngörüler. 33.50 TL. İnsanlık tarihi boyunca teknoloji, savaşların sonuçlarını ve ulusların kaderini belirledi. Bilgi çağına girdiğimiz 21. Yüzyılda savaşlar artık alıştığımız gibi olmayacak. Yüzyılda Güç Teknoloji ve Amerikan Dünya Egemenliği. Yayınevi / Marka: Pegasus Yayınları. Barkod: 9786053435563. Bilgi çağına girdiğimiz 21. Yüzyılda savaşlar artık alıştığımız gibi olmayacak. Yirmi birinci yüzyılda nükleer silahlar tüm geçerliliklerini ve caydırıcılıklarını yitirecekler. Bilgi çağına girdiğimiz 21. Yüzyılda savaşlar artık alıştığımız gibi olmayacak. Yirmi birinci yüzyılda nükleer silahlar tüm geçerliliklerini ve caydırıcılıklarını yitirecekler. İnsanlık tarihi boyunca teknoloji, savaşların sonuçlarını ve ulusların kaderini belirledi. Yirmi birinci yüzyılda nükleer silahlar tüm geçerliliklerini ve caydırıcılıklarını yitirecekler. Alış-Veriş Listeme Ekle. Savaşın Geleceği. 21. Yüzyılda Güç Teknoloji Ve Amerikan Dünya Egemenliği. İnsanlık tarihi boyunca teknoloji savaşların sonuçlarını ve ulusların kaderini belirledi....