Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Batı'da Ölümün Tarihi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Batı'da Ölümün Tarihi PDF EPUB


Philippe Aries

Batı'da Ölümün Tarihi - Philippe Aries pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Philippe Aries
DOSYA BOYUTU 11,65
TARİH 2015-04-09
ISBN 6051418704
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Philippe Ariès’in klasikleşmiş, tarih yazımında ve özellikle zihniyet tarihinde çok önemli bir yer tutan bu kısa ve yoğun kitabı, tarihe, insan bilimlerine, kültüre merakı olan, dünü öğrenip bugünü anlamaya çalışan herkesin zevkle, keyifle okuyacağı, elinden düşüremeyeceği bir eser.Ariès’in, genellemelerle ayrıntılı özel vakalar arasında gidip gelerek, niceliksel ile nitelikseli bir arada ele alarak, edebiyat ve sanat eserleriyle günlük hayatın maddi izlerini bir araya getirerek kurguladığı eseri, yaklaşık 1500 yıllık bir süreci ele almak, bunu “Batı” adı verilen ve tam olarak sınırlarının nasıl çizileceği belli olmayan bir kategori içinde değerlendirmek ve ölüm kadar çetrefilli bir kavramın algılanışının zaman içinde değişimini izlemeye kalkışmak gibi son derece güç bir görevin altından ustalıkla kalkıyor. “Bu kitabı okuyan tarih öğrencisi veya meraklısının kazanacakları saymakla bitmez: Ariès’in çalışması, tarihte yöntem, zihniyet tarihi, Avrupa tarihi ve din tarihi konularında ufuk açan, merak uyandıran ve eleştirel düşünceyi tetikleyen, kuyumcu maharetiyle işlenmiş mücevher niteliğinde bir tarihçilik şaheseridir.Dayandığı geniş bilgi dağarcığı, kullandığı malzemeyi yoğurmak için gösterdiği duyarlık, bu denli karmaşık bir meseleyi kolaylıkla aktarabilmesini sağlayan tecrübe ve bütün bu sürecin arkasında daima varlığı hissedilen merak ile deha karışımı, okuyucuda ancak hayranlık uyandırabilir. Herhalde buna bir de en büyük sanat ve kabiliyetin alamet-i farikası olan şeyi eklemek gerekir: Yapılanın kolay olduğu hissini uyandıracak derecede bir akıcılık ve zarafet. Küçük bir kitapta gerçekten çok büyük tarihçilik…”

...Tarihi en uygun fiyat ve hızlı kargo seçenekleriyle idefix'te ... "Batı'da Ölümün Tarihi" | Seç Haber ... . Hemen Batı'da Ölümün Tarihi satın alın, indirimli ve avantajlı seçenekleri kaçırmayın! Batı'da Ölümün Tarihi kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Philippe Aries kitapları ve Everest Yayınları 2015 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap NadirKitap.com'da. Philippe Aries. Philippe Aries'in klasikleşmiş, tarih yazımında ve özellikle zihniyet tarihinde çok önemli bir yer tutan bu kısa ve yoğun kitabı, tarihe, insan bilimlerine, kültüre merakı olan... "Batı'da Ölümün Tarihi PDF ile böyle değildi - hiç de ... Gezi27 - Batı'da Ölümün Tarihi ... ... "Batı'da Ölümün Tarihi PDF ile böyle değildi - hiç de öyle değildi. 1996 civarında, düzenli olarak Adobe'yi ziyaret ettim, onlarla PDF formatında birçok şey yaptım, vb. Geri Satıcı Açıklaması. Batı'da Ölümün Tarihi...