Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Arıburnu Çıkarma (Karton Kapak) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Arıburnu Çıkarma (Karton Kapak) PDF EPUB


Stephen Chambers

Arıburnu Çıkarma (Karton Kapak) - Stephen Chambers pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Stephen Chambers
DOSYA BOYUTU 4,67
TARİH 2015-04-14
ISBN 6053324324
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

5 Nisan 1915 sabahı Avustralya ve Yeni Zelanda birliklerinden oluşan Anzak Kolordusu, Gelibolu Yarımadası’ndaki Arıburnu bölgesinin engebeli, sarp arazisindeki küçük bir koya çıkarma yaparak komutanlarının hedef gösterdiği tepeleri ele geçirmek için var güçleriyle savaşmıştır. Ancak Anzaklar, karşılarında yurdunu istilaya gelen düşmanı püskürtmeye kararlı Türk askerini bulmuştur. Özellikle çıkarmanın yapıldığı ilk iki gün, her iki tarafın da modern savaşın gereklilikleri yanında kişisel kahramanlık örneklerini bolca sergilediği kanlı çarpışmalar yaşanmıştır. Anzaklar, fedakâr mücadeleleriyle, başta kendilerini karşılayan komutanlardan Mustafa Kemal olmak üzere Türklerin saygısını kazanmış ve bu saygıya hürmeten çıkarma yaptıkları koya, sonradan Anzak Koyu ismi verilmiştir. Elinizdeki kitap, Anzakların Arıburnu’ndaki cehennem gibi ilk iki gününün hikâyesini, onların gözünden anlatmaktadır. Aynı zamanda bir rehber olarak düzenlenmiş kitapta, Arıburnu bölgesinde görülmesi gereken yerlere ilişkin ayrıntılı bilgi de verilmektedir.

...alya ve Yeni Zelanda birliklerinden oluşan Anzak Kolordusu, Gelibolu Yarımadası'ndaki Arıburnu bölgesinin engebeli ... Arıburnu Çıkarma (Karton Kapak) - Stephen Chambers ... ... Belirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir. Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Arıburnu Çıkarma (Karton Kapak). İlgili ürün bulunamadı veya satışa kapalı. Lütfen daha sonra tekrar deneyin. Arıburnu Çıkarma (Karton Kapak). %35. 25,93 TL. Elinizdeki kitap Anzakların Arıburnu'ndaki cehennem gibi ilk iki ... Karton Kağıt Bardak Kapakları | Safircup Karton Bardak Logo Baskılı... ... . Arıburnu Çıkarma (Karton Kapak). %35. 25,93 TL. Elinizdeki kitap Anzakların Arıburnu'ndaki cehennem gibi ilk iki gününün hikâyesini o...