Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Yıldızlararası Bilimi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Yıldızlararası Bilimi PDF EPUB


Kip Thorne

Yıldızlararası Bilimi - Kip Thorne pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Kip Thorne
DOSYA BOYUTU 5,75
TARİH 2019-10-22
ISBN 6051710181
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İzleyiciler tarafından büyük beğeni toplayan Yıldızlararası (Irıterstellar) filmi gerek içeriği, gerekse görsel yapısı ve bilime yaptığı katkılarla ses getirdi. Filmin bilim danışmam ünlü fizikçi Kip Thorne bu kitapta filmdeki hemen her bir sahnenin bilimsel arka planını açıklıyor. Kip Thorne solucandeliği fikrini bilimkurguya kazandırmasıyla tanınıyor. 1984’te Cari Sagan’a Mesaj romanı için verdiği solucandeliği fikri o günden bu yana bilimkurgunun vazgeçilmez unsuru olmuştur. Gerek diğer bilimkurgu romanlarında ve filmlerinde gerekse Yıldızlararasında ışıktan hızlı seyahat etmek için solucandeliği kullanılmakta. Yıldızlararası filmi baştan sona bilimsel kuramlara dayanmakta. Kip Thorne bilimsel kuramları üçe ayırıyor: Kanıtlanmışlar ve kanıtlanabilecek gibi gözü­kenler ve üçüncü tür bilimsel kuramlar. Diğer bilimsel kuramlarla çelişmeyen, ancak henüz kanıtlanmamış üçüncü tür kuramların en bilinenleri: sicim kuramları, 5 veya 11 boyutlu uzay zamandır. Bu kuramların doğrulanacağına dair bir kanıt yok elimizde. Ancak diğer kuramlarla uyum içinde oldukların­dan dolayı bunlara fantezi veya hayal ürünü olarak bakamayız. Belki ilerde yanlışlanacaklar ve yerlerini başka kuramlara bırakacaklar, ama şu anda bun­ları kullanarak evrene ilişkin bazı olguları açıklamaya çalışmakta bir sakınca yok. Kip Thorne hem filmde hem de kitapta bunu çok iyi yapıyor.

...nışmanlık yapmaktadır. Yıldızlararası ise bu konudaki kariyerinin şimdilik doruk noktasıdır ... Yıldızlararası (Interstellar) Filminin Bilimsel Analizi - Evrim Ağacı ... . 61.20 TL. İzleyiciler tarafından çok beğenilen Yıldızlararası(Interstellar) filmi gerek içeriği, gerekse görsel yapısı ve bilime yaptığı katkılarla ses getirdi. Yıldızlararası Bilimi - Kip Thorne. tarih: Ocak 20, 2019. İzleyiciler tarafından büyük beğeni toplayan Yıldızlararası filmi gerek içeriği, gerekse görsel yapısı ve bilime yaptığı katkılarla ses getirdi. Kip Thorne. İzleyiciler tarafından çok beğenilen Yıldızlararası(Interstellar) filmi gerek i ... Yıldızlararası Bilimi - Kip Thorne ... . Kip Thorne. İzleyiciler tarafından çok beğenilen Yıldızlararası(Interstellar) filmi gerek içeriği, gerekse görsel yapısı ve bilime yaptığı katkılarla ses getirdi. Belgesel. Yıldız: Mat...