Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Tarihsel Boyutları İçinde Türk-Yunan İlişkileri (1821-1993) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Tarihsel Boyutları İçinde Türk-Yunan İlişkileri (1821-1993) PDF EPUB


Şükrü Sina Gürel

Tarihsel Boyutları İçinde Türk-Yunan İlişkileri (1821-1993) - Şükrü Sina Gürel pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Şükrü Sina Gürel
DOSYA BOYUTU 8,49
TARİH 2018-05-11
ISBN 9755339030
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Türk-Yunan ilişkileri her zaman Türk kamuoyunu en çok ilgilendiren dış politika konularının başında gelmiştir. Bu ilginin yaşanan daha doğrusu yaşayan tarihle ve algılamayla bağlantılı olduğu doğrudur. Ancak Ege’nin iki yakasının bir araya gelmemesini, Türkiye ve Yunanistan’ın -çok özel koşullara bağlı olarak ortaya çıkan tarihsel dönemler dışında- yakınlaşamamalarını, yalnızca algılamalara bağlamak da doğru değildir. Çünkü iki devlet arasında gerçek sorunlar vardır ve bu sorunlar yalnız bugünkü çıkarlarımızı etkilemekle kalmayacak, gelecek kuşaklarımızın çıkarlarını da ilgilendirecektir. Türk-Yunan ilişkilerinin önemli bir katmanı, iki yandaki kimlik sorunlarıyla birlikte, daha derinde yer alır. Modern Yunan tarihinin herhangi bir anına, Yunanlı kimliğinin herhangi bir yönüne, Türkiye etkenini dışlayarak bakmak mümkün değildir. Öte yandan, Türkiye’den bakıldığında, Yunanistan’la olan ilişki ve sorunlarımızın, “Batı” ile olan ilişki ve sorunlarımızla nasıl iç içe girdiği görülecektir. Bu çalışmayla amaçlanan, Türk-Yunan ilişkilerinin ve sorunlarının gelişimini, bugünkü durumunu ortaya koymaktır. Olaylar ve sorunlar anlatılırken, Türk siyasal tarihine ilişkin açıklamalar yapılmadan, yalnızca ve özellikle Yunanistan’daki iç siyaset gelişmelerinin açıklanmasına çalışılmıştır.

... tarihle ve algılamayla... Şükrü S.Gürel kitapları ve Ümit yayıncılık 1993 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap Gönderdiğimiz kitap iki gün içinde elinize ulaşmadıysa bize bilgi veriniz ... Tarihsel Boyutları İçinde Türk-Yunan İlişkileri (1821-1993) Fiyatı ... . ...1993 Download Rating 4 and suggested Read by user 243 Online last modified April 28, 2020, 12:54 am find as text or pdf and doc document for Tarihsel Boyutlar Icinde Turk Yunan Iliskileri 1821 1993. "Gazeteler bu yeteneği gerçekten takdir ediyor" dedim ve "Peki, Tarihsel Boyutları İçinde Türk Yunan İlişkileri 1821 Ancak onlar için farklı bir boyuta ölçeklendirdiğinizde kaliteyi korumak çok önemlidir ... Tarihsel Boyutları İçinde Türk-Yunan İlişkileri (1821-1993) ... . "Gazeteler bu yeteneği gerçekten takdir ediyor" dedim ve "Peki, Tarihsel Boyutları İçinde Türk Yunan İlişkileri 1821 Ancak onlar için farklı bir boyuta ölçeklendirdiğinizde kaliteyi korumak çok önemlidir. ...kendisine yer bulan Tarihsel Boyutları İçinde Türk-Yunan İlişkileri (1821-1993) kitabı okumak için harika! İçinde Türk-Yunan İlişkileri (1821-1993) için diğer detayları da yukarıdaki linkte bulabilirsiniz. Türk-Yunan ilişkileri her zaman Türk kamuoyunu en çok ilgilendiren dış politika konularının başında gelmiştir. Bu ilginin ya...