Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma OrkestrasyonÇalgılama ve Orkestralama Sanatı e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

OrkestrasyonÇalgılama ve Orkestralama Sanatı PDF EPUB


Ertuğrul Sevsay

OrkestrasyonÇalgılama ve Orkestralama Sanatı - Ertuğrul Sevsay pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ertuğrul Sevsay
DOSYA BOYUTU 3,78
TARİH 2019-04-12
ISBN 9750831102
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Orkestrasyon - Çalgılama ve Orkestralama Sanatı sadece orkestrasyon teknik ve estetiğini değil, aynı zamanda bir partisyonu nasıl değerlendirip ondan nasıl zevk alınacağını öğrettiği için de akademisyenlere, profesyonel müzisyenlere ve müzikseverlere yardımcı olacak teorik ve pratik bir rehber kitabıdır. Geçmişin ve günümüzün orkestra aletlerini bütün ayrıntılarıyla anlatan bu çalışma, orkestrasyon konusunu geleneksel ve modern tekniklerle eksiksiz bir şekilde ele alır. Öğrenciler tarafından tekrar orkestralanması amacıyla, tanınmış eserlerden hazırlanan 50 adet partiçel (yoğunlaştırılmış partisyon) egzersizlerinin yanı sıra örneğin yaylı çalgılar için çoksesli basışlar, doğuşkanlar, trombon glissandoları gibi karmaşık konular, uygulamalı örneklerle ve ilk defa bu kitapta açıklanan tekniklerle öğretilir. Elli adet partisyon ve yedi adet 20. yüzyıl bestesi alıntısının sistematik analizinde pek çok çalgılama ve orkestralama teknikleri anlatılmıştır. Kitabın sonunda ise, gereğinde çabuk başvuru yapılabilmesi için listeler hazırlanmış ve bu listelerde sıklıkla kullanılan çalgıların ses alanları, çalgı adlarının ve kullanılan müzik terminolojisinin Türkçe, İtalyanca, Almanca, İngilizce ve Fransızca karşılıkları verilmiştir.

...lgılama ve Orkestralama Sanatı sadece orkestrasyon teknik ve estetiğini değil, aynı zamanda bir partisyonu nasıl değerlendirip ondan nasıl zevk alınacağını öğrettiği ... Orkestrasyon - Çalgılama ve Orkestralama Sanatı, Ertuğrul Sevsay ... ... Ertuğrul Sevsay. Orkestrasyon - Çalgılama ve Orkestralama Sanatı sadece orkestrasyon teknik ve estetiğini değil, aynı zamanda bir partisyonu nasıl değerlendirip ondan nasıl zevk alınacağını öğrettiği... Yüzü dondu ve "Ah, canım" diye düşündüm ve gözlüğünü çıkardı. Onları yere koydu, pasaportumu ters çevirdi, kenara ayırdı ve "Efendim! Bu PDF Orkestrasyon - ... Orkestrasyon - Çalgılama ve Orkestralama Sanatı Pdf İndir ... ... Yüzü dondu ve "Ah, canım" diye düşündüm ve gözlüğünü çıkardı. Onları yere koydu, pasaportumu ters çevirdi, kenara ayırdı ve "Efendim! Bu PDF Orkestrasyon - Çalgılama ve Orkestralama Sanatı! Son olarak, eğer Orkestrasyon (Karton Kapak) Çalgılama ve Orkestralama Sanatı hakkında kafanıza takılan bir soru veya yaşadığınız bir problem var ise iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz. ...20. yüzyıl bestesi alıntısının sistematik analizinde pek çok çalgılama ve orkestralama teknikleri SEVSAY Viyana Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi'nde 25 yıldır orkestrasyon dersleri vermektedir. Geri Satıcı Açıklaması. Orkestr...