Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Dini Klasikler Seti (3 Kitap-Ciltli)Marifetname - Müzekk’in-Nüfus - Kimyâ-yı Saâdet e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Dini Klasikler Seti (3 Kitap-Ciltli)Marifetname - Müzekk’in-Nüfus - Kimyâ-yı Saâdet PDF EPUB


Eşrefoğlu Rumi

Dini Klasikler Seti (3 Kitap-Ciltli)Marifetname - Müzekk’in-Nüfus - Kimyâ-yı Saâdet - Eşrefoğlu Rumi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Eşrefoğlu Rumi
DOSYA BOYUTU 12,44
TARİH 2018-05-11
ISBN 4052070416
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

MARİFETNAMEErzurumlu İbrahim Hakkı’nın “Mârifetnâme”si, yazıldığı 18. yüzyıldan bu yana bütün Türk-İslâm dünyasının en çok okunan eserlerinden biri olmuştur. Bulak (Mısır), İstanbul ve Kazan’da defalarca basılan bu büyük eser, Fransızca ve Farsça’ya da çevirilerek bütün dünyada ilgiyle okunmuştur. Mârifetnâme dinî, tasavvufî, sosyal ve tabiî bilimlerin tümünü içinde toplayan muazzam bir ansiklopedidir. Denilebilir ki, Mârifetnâme başlı başına bir kütüphanedir. Bizden önceki nesiller ondan çok şey öğrendiler, biz de öğrenmekteyiz ve gelecek nesiller de öğreneceklerdir. MÜZEKK’İN-NÜFUSKādiriler arasında Abdülkādir-i Geylânî’den sonra tarikatın ikinci pîri sayılan Eşrefoğlu Rûmî daha hayatta iken büyük bir velî kabul edilmiştir. Evliya Çelebi, Eşrefoğlu’nun içinde medfun bulunduğu İznik’teki cami ve dergâhtan da bahsederek ondan “yetmiş bin müride mâlik bir pîşvâ-yı âşıkân” diye söz etmektedir.Şeyh ve mutasavvıf Eşrefoğlu Rûmî’nin sade bir Türkçe ile yazdığı Müzekki'n-Nüfûs, Eşrefoğlu’nun en şöhretli eseridir. Dünya muhabbetinin sebeplerini, yarar ve zararlarını anlattığı kısımda “bu kitabın Türk dilince söylenmesinin sebebi, yeni öğrenmeğe başlayanlara kolaylık olması içindir.” ifadesiyle en evvel mensubu olduğu milletini gözetmiştir. Bu eser, Orta Asya’dan Anadolu’ya göçüp burasını ezeli ve edebi yurt edinen Türklerin tasavvufî ahlakı öğrenip benimsemesinde asırlar boyu önemli bir rol oynamıştır. Nefis terbiyesi ve tarikat âdâbı mevzûunda kaleme alınmış bu eser 1448 de tamamlanmıştır. KİMYÂ-YI SAÂDETİnsanın saadeti; Allah (c.c.)’ı bilmektir. Peygamberlik ve Velilik, İnsanın Yaradılışı, Kalbin Varlığı, Ruh ve Mahiyeti, Ölüm ve Hakikati, İlim Öğrenmek, Komşu Hakları, Büyük ve Küçük Günahlar, Tevbe, İbadetler, Muamelat, Temizlik, Abdest, Namaz, Oruç, Hac, Zekât, Sadaka, Alışveriş, Nikâh, Evlilik, Helâl ve Haramlar.

...ı'nda binlerce çeşit kitap var. Anasayfa > ... Dini Klasikler Seti (3 Kitap-Ciltli) Marifetname - Müzekk'in-Nüfus... ... . Kitaplar >. İslam >. Dini Klasikler Seti (3 Kitap-Ciltli) Marifetname - Müzekk'in-Nüfus - Kimyâ-yı Saâdet. Dini Klasikler Seti (3 Kitap-Ciltli). %40. 138,89 TL. Denilebilir ki Mârifetnâme başlı başına bir kütüphanedir. ile yazdığı Müzekki'n-Nüfûs Eşrefoğlu'nun en şöhretli eseridir. ATAÇ YAYINLARI tarafından yayınlanan Dini Klasikler Seti (3 Kitap-Ciltli) Marifetname - Müzekk'in-Nüfus - Kimyâ-yı Saâdet kitabını okumak ister misiniz? Denilebilir ki, Mârifetnâme başlı başına bir kütüphanedir. Kimyâ-Yı Saâdet İnsanın saadeti; Allah ... Dini Klasikler Seti (3 Kitap-Ciltli) Marifetname - Müzekk'in-Nüfus... ... . Kimyâ-Yı Saâdet İnsanın saadeti; Allah (c.c.)'ı bilmektir. Müzekki'n-Nüfûs, Eşrefoğlu'nun en şöhretli eseridir. Dini Klasikler Seti (3 Kitap-Ciltli). Yayınevi : Ataç Yayınları. Denilebilir ki Mârifetnâme başlı başına bir kütüphanedir. KİMYÂ-YI SAÂDET İnsanın saadeti; Allah (c.c.)'ı bilmektir. Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri. Erzurumlu İbrahim Ha...