Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Tarihten Günümüze İstihbarat e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Tarihten Günümüze İstihbarat PDF EPUB


Mehmet Tanju Akad

Tarihten Günümüze İstihbarat - Mehmet Tanju Akad pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mehmet Tanju Akad
DOSYA BOYUTU 7,25
TARİH 2018-05-08
ISBN 9752822177
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

İstihbarat insanlığın en eski faaliyetlerinden birisidir. Batı ülkelerinde 16. yüzyıldan itibaren kurumsallaşmıştır. Her türlü askeri ve politik faaliyet ile güvenlik işleri, yeterli istihbaratve dolayısıyla bununla iç içe geçmiş olan karşı istihbarat çalışması olmadan yürütülemez. Bu kitapta, istihbarat tarihine örnekleriyle genel bir bakış attıktan sonra, günümüzde özellikle askeri istihbaratın kapsamı, metotları ve uygulamaları üzerinde durmaktayız. Keza, iyi bilindiği gibi savaş aldatmaları ve örtülü operasyonlar da istihbarat alanı içerisinde yer alan faaliyetler olup, bunlara da en önemli tarihi örnekleriyle birlikte birer bölüm ayrılmıştır. Nihayet ülkemizdeki istihbarat faaliyetlerine bir giriş olmak üzere Osmanlı istihbarat faaliyetlerine 1918'deki son günlerine kadar değinilmektedir. Doğal olarak Birinci ve İkinci Dünya Savaşları'na ağırlık verilmiştir. Bu kitapta, "kara oda"lardan elektronik şifre çözücülere ve psikolojik operasyonlardan savaşların kaderini değiştiren büyük casuslara kadar ilginç bir dünyayı izlemeye ve anlamaya çalışıyoruz.

...0 TL. Bu kitapta, istihbarat tarihine örnekleriyle genel bir bakış attıktan sonra, günümüzde özellikle askeri istihbaratın kapsamı, metotları ve uygulamaları üzerinde durmaktayız ... Tarihten Günümüze İstihbarat | bkmkitap.com ... . Mesela bu yazımızda yazar Mehmet Tanju Akad kitapları arasında yer alan Tarihten Günümüze İstihbarat yeni kitabı hakkında merak edilenlerden bahsedeceğiz. Tarihten Günümüze İstihbarat. İstihbarat insanlığın en eski faaliyetlerinden birisidir. Batı ülkelerinde 16. yüzyıldan itibaren kurumsallaşmıştır. Her türlü askeri ve politik faaliyet ile güvenlik işleri... Almanya'daki Sovyet istihbarat ağının çöküşünden so ... Milli İstihbarat Teşkilatı ... . Batı ülkelerinde 16. yüzyıldan itibaren kurumsallaşmıştır. Her türlü askeri ve politik faaliyet ile güvenlik işleri... Almanya'daki Sovyet istihbarat ağının çöküşünden sonra deşifre olmuş ve vurularak idam edilmiştir. Richard Sorge, Dünya tarihinin en efsanevi istihbaratçılarından biri olarak kabul edilir. Mehmet Tanju Akad Yazarına Ait Tarihten Günümüze İstihbarat Adlı Kitabını Kapıda Ödeme ve Ücretsiz Kargo İmkanı ile inkilap.com Adresinden Satın Alabilirsiniz. Tarihten Günümüze İstihbarat. Kargoya verilme süresi 3 gün. İstihbarat insanlığın en eski faaliyetlerinden birisidir. Batı ülkelerinde 16. yüzyıldan itibaren kurumsallaşmıştır. 24 TL. Bu kitapta, istihbarat tarihine örnekleriyle genel bir bakış attıktan sonra, günümüzde özellikle askeri istihbaratın kapsamı, metotları ve uygulamaları üzerinde durmaktayız....