Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Herodot'la Yolculuklar e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Herodot'la Yolculuklar PDF EPUB


Ryszard Kapuscinski

Herodot'la Yolculuklar - Ryszard Kapuscinski pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ryszard Kapuscinski
DOSYA BOYUTU 7,72
TARİH 2015-02-20
ISBN 6054630288
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Herodot çözümsüz bir ikileme dolanıp kalmıştır: Bir yandan yaşamını tarihsel gerçeği koruma, “insanoğlunun yaptıkları zamanla unutulmasın” çabasına adar, diğer yandan araştırmalarında ana kaynak gerçek tarih değil, ama başkaları tarafından anlatılmış olan, yani anlatıcılarına sanki öyleymiş gibi gelmiş olan, demek ki seçicilikle hatırlanan ve belli bir niyetle sunulan tarihtir. Tek kelimeyle: Bu, nesnel tarih değil, ama konuştuğu kişilerin olmasını istedikleri gibi bir tarihtir. Ve çelişkiden çıkış yoktur. Onu azaltmaya ya da hafifletmeye çalışabiliriz, ama mükemmeline hiç erişemeyeceğiz. Bu öznel faktör, onun oradaki deforme edici varlığı, silinmez olarak kalacak. Herodot da bunun bilincindedir ve o yüzden “böyle diyorlar”, “bunu söylüyorlar”, “bunu farklı farklı anlatıyorlar” diyerek sürekli uyarır. Bu yüzden, ideal anlamda işimiz asla gerçek tarihle değil ama hep anlatılmış, sunulmuş, birinin “öyle olmuştur diye” düşündüğü, öyle olmuş olduğuna inandığı tarihledir. Bu gerçek belki de Herodot’un en büyük keşfidir. Ve Kapuściński son kitabı Herodot’la Yolculuklar’da okuyucusunu işte böylesi bir keşfe davet eder.

...r... Bu gerçek belki de Herodot'un en büyük keşfidir ... Herodot'la Yolculuklar - Ryszard Kapuscinski ... . Ve Kapuściński son kitabı Herodot'la Yolculuklar'da okuyucusunu işte böylesi bir keşfe davet eder. 9786054630288. 420585. Herodot'la Yolculuklar. Habitus Kitap. Herodot çözümsüz bir ikileme dolanıp kalmıştır: Bir yandan yaşamını tarihsel gerçeği koruma, "insanoğlunun yaptıkları zamanla unutulmasın" çabasına adar, diğer yandan araştırmalarında ana... Ryszard Kapuscinski. Herodot çözümsüz bir ikilem ... Herodot'la Yolculuklar - Ryszard Kapuscinski ... ... Ryszard Kapuscinski. Herodot çözümsüz bir ikileme dolanıp kalmıştır: Bir yandan yaşamını tarihsel gerçeği koruma, "insanoğlunun yaptıkları zamanla unutulmasın" çabasına adar... Ek olarak Herodot'la Yolculuklar isimli kitaba ait kitap tanıtımı, kitabın özeti, kapak fotoğrafı ve diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Herodot'la Yolculuklar Kitabının Kısa Özeti Nasıl Okunur? Bu gerçek belki de Herodot'un en büyük keşfidir. Ve Kapuściński son kitabı Herodot'la Yolculuklar'da okuyucusunu işte böylesi bir keşfe davet eder. 21.70 TL. Bu gerçek belki de Herodot'un en büyük keşfidir. Ve Kapuściński son kitabı Herodot'la Yolculuklar'da okuyucusunu işte böylesi bir keşfe davet eder....