Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Hindistan'da İslamcılık ve DemokrasiCemaat-i İslami'nin Dönüşümü e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Hindistan'da İslamcılık ve DemokrasiCemaat-i İslami'nin Dönüşümü PDF EPUB


Irfan Ahmad

Hindistan'da İslamcılık ve DemokrasiCemaat-i İslami'nin Dönüşümü - Irfan Ahmad pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Irfan Ahmad
DOSYA BOYUTU 10,48
TARİH 2015-02-06
ISBN 9944105729
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

1947'de Hindistan’ın parçalanarak bağımsızlaşmasının ertesinde ülkede kalan Müslümanların en önemli siyasi temsilcisi Cemaat-i İslami Hind oldu. Seyyid Ebu'l A'lâ el-Mevdudi tarafından, Hint yarımadasında İslami değerleri yayma amacıyla 1941 yılında kurulan Cemaat ve öğrenci yapılanması 'Hindistan İslami Öğrenci Hareketi (SIMI)' 11 Eylül’den beri Hint güvenlik güçlerince 'Teröre Karşı Savaş'ın bir cephesi haline getirildi. Müslümanların vatandaştan önce terörist farz edildiği bu yeni düzende SIMI, Hindistan’da bombalı terör eylemlerinin arkasında olmakla suçlandı. İrfan Ahmad'in incelemesi İslamcılık’ın demokrasiyle karmaşık ilişkisini araştırırken, Müslümanların azınlık konumunda bulunduğu bir bağlamda İslamcı gidişata dair incelikli bir perspektif sağlıyor.İrfan Ahmad, Seyyid Ahmed Han'ın 1875'te kurduğu Aligarh Müslüman Üniversitesi’ndeki öğrenci aktivistler arasında, Azamgarh’dali bir medresede ve Cemaat’in 2002 seçimlerine katılımı üzerine kapsamlı bir etnografi sunuyor. Cemaat’in Hindistan’ın seküler demokrasisine istinaden değişen konumunu ve grubun dini çoğulculuk ve müsamahaya doğru ideolojik yönelimini açıklıyor. 90'lar Türkiye’sinden alışık olduğumuz 'gerçek laiklik, gerçek demokrasi' talepleri etrafında Cemaat'in Hindistan'da sekülarizmle kurduğu hayati ilişkiye odaklanıyor. Ahmad buna paralel olarak militan Hindu milliyetçiliğinde 80’lerden itibaren görülen -Babür Camii’nin yıkımı ve Müslümanlara karşı yaygın şiddette aşikâr olan- yükselişin nasıl SIMI’nin radikalleşmesine ve cihat çağrısı yapmasına yol açtığını gösteriyor.Hindistan’da İslamcılık ve Demokrasi, Cemaat’in kurulduğu 1941’den bugüne kadar geçirdiği ideolojik dönüşümün tarihsel bir okuması. Hindistan’ın bölünmesinden önce Kur’an ve hadisleri hatırlatarak sekülarizm ve demokrasinin haram olduğunu savunan Cemaat’in, sonradan nasıl bu kavramları gene aynı kaynakları kullanarak benimsediğini açıklıyor.İslamcılık çalışmalarının her şeyi ideolojiye indirgeyen metin merkezli okumalarına karşıt olarak Ahmad'in çalışması pratiklerin, güncelliğin ve gündelik hayatın içinden Hint Müslümanlarının tecrübelerini ele alıyor. Azınlıklar, demokrasi, sekülarizm ve dini özgürlükler etrafında 11 Eylül sonrası dünyamıza ışık tutan bir çalışma.

... da Islamcilik ve Demokrasi... Hindistan'da İslamcılık ve Demokrasi - İrfan AhmadCemaat-i İslami'nin Dönüşümü ... Hindistan'da İslamcılık ve DemokrasiCemaat-i İslami'nin Dönüşümü ... . %10. ertesinde ülkede kalan Müslümanların en önemli siyasi temsilcisi Cemaat-i İslami Hind oldu. Kitapi Katalogları. Katalog Anasayfası. Hindistan'da İslamcılık ve Demokrasi Cemaat-i İslami'nin Dönüşümü. Yazar. Irfan Ahmad. Tüm Satıcılar. Hindistan'Da İslamcılık Ve Demokrasi - Cemaat-İ İslami'Nin Dönüşümü-İrfan Ahmad. ertesinde ülkede kalan Müslümanların en önemli siyasi temsilcisi Cemaat-i İslami Hind oldu. Etiketler. Mağazay ... Hindistanda İslamcılık Ve Demokrasi Cemaat İ İslaminin Dönüşümü ... . ertesinde ülkede kalan Müslümanların en önemli siyasi temsilcisi Cemaat-i İslami Hind oldu. Etiketler. Mağazaya Soru Sor. Ürün Adı: Hindistanda İslamcılık ve Demokrasi Cemaat i İslaminin Dönüşümü. Mağaza: Fırsat Kapında. Sorunuzu aşağıdaki alana yazınız. This is a preview of a remote PDF: http://dergipark.gov.tr/download/article-file/341767. Osman Demirci. İrfan Ahmad, Hindistan'da İslamcılık ve Demokrasi: Cemaat-İ İslami'nin Dönüşümü... Hindistan'da İslamcılık ve Demokrasi Cemaat i İslami'nin Dönüşümü - Irfan Ahmad. 40 TL. 90'lar Türkiye'sinden alisik oldugumuz 'gerçek laiklik, gerçek demokrasi' talepleri etrafinda Cemaat'in Hindistan'da sekülarizmle kurdugu hayati iliskiye odaklaniyor. ...ve Demokrasi Cemaat i İslami'nin Dönüşümü Cemaat-i İslami'nin Dönüşümü. bu yeni düzende SIMI, Hindistan'da bombalı terör eylemlerinin arkasında olm...