Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma FarabiPlaton Kanunlarının Özü e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

FarabiPlaton Kanunlarının Özü PDF EPUB


Prof. Dr. Fahrettin Olguner

FarabiPlaton Kanunlarının Özü - Prof. Dr. Fahrettin Olguner pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Prof. Dr. Fahrettin Olguner
DOSYA BOYUTU 4,11
TARİH 2018-05-15
ISBN 6058327856
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Platon'a ait eserler arasında Kanunlar, İslâm dünyasında en çok sözü edilen kitaplardan biridir. Fakat klasik kaynaklarda Kanunların muhtevası ile ilgili olarak nakil ve ifade edilen bilgiler oldukça sınırlıdır. Bazı küçük iktibasların dışında Kanunlar Diyaloğunu en geniş çapta ele alan düşünür Fârâbî'dir. Fârâbî, Platon'a ait eserlerin büyük çoğunluğu üzerinde söz söylemiş, onların mevzularını belirtmiş, hangi hedefe yöneldiklerini, neyi ortaya koymak istediklerini açıklamıştır. Bunlar arasında en kapsamlı olanı Kanunlar hakkında kaleme aldığı ve Telhîsü'n-Nevâmis ismini verdiği eserdir. Fârâbî bu eserde hem Kanunları özetlemiş hem de kendisinin Platon'u nasıl anladığını ifade etmiştir. Ülkemizin önde gelen İslâm Felsefecilerinden Prof. Dr. Fahrettin Olguner tarafından yayına hazırlanan elinizdeki kitap, Fârâbî'nin Kanunlar hakkında kaleme aldığı bu eserin Arapça metnini ve Türkçeye tercümesini içermektedir. Ayrıca eserde ek olarak Arapça orijinali ve Türkçeye tercümesi ile yer alan ve Felsefe Tarihi açısından büyük önem taşıyan Filozof Platon'dan Porphurios'a Mektup adlı bir metin de ilk kez okuyucu ile buluşmaktadır.

...zı küçük iktibasların dışında Kanunlar Diyaloğunu en geniş çapta ele alan düşünür Farabi'dir ... Farabi Platon Kanunlarının Özü ... . Farabi, Platon'a ait eserlerin büyük çoğunluğu üzerinde söz söylemiş... Fahrettin Olguner. Platon'a ait eserler arasında Kanunlar, İslâm dünyasında en çok sözü edilen kitaplardan biridir. Fakat klasik kaynaklarda Kanunların muhtevası ile ilgili olarak nakil ve ifade edilen... Farabi - Platon Kanunlarının Özü (9786058327856). Marka : Fahrettin Olguner. Platon'a ait eserler a ... Farabi Platon Kanunlarının Özü ... ... Farabi - Platon Kanunlarının Özü (9786058327856). Marka : Fahrettin Olguner. Platon'a ait eserler arasında Kanunlar, İslam dünyasında en çok sözü edilen kitaplardan biridir. Farabi - Platon Kanunlarının Özü kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. HZR: Fahrettin Olguner kitapları ve Aktif Düşünce Yayıncılık 2018 baskısı kitaplar ile ikinci el ve yeni 7 milyon kitap... Ek olarak Farabi Platon Kanunlarının Özü isimli kitaba ait kitap tanıtımı, kitabın özeti, kapak fotoğrafı ve diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz. Not alanında Farabi Platon Kanunlarının Özü Prof....