Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Roma Hukukunda Manus Kurumu e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Roma Hukukunda Manus Kurumu PDF EPUB


Duygu Tahan Orhan

Roma Hukukunda Manus Kurumu - Duygu Tahan Orhan pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Duygu Tahan Orhan
DOSYA BOYUTU 10,2
TARİH 2018-05-15
ISBN 6051528144
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Manus, paterfamilias ve patria potestas etrafında şekillenen Roma ailesine dahil olmanın usullerinden birini teşkil eder. Ius civilenin hukuki sonuç bağladığı hısımlığın agnatio hısımlığı olması nedeniyle, uxorun, üzerinde manus tesis edilmesiyle, kendi ailesi ile olan hukuki ilişkisi sona erer ve uxor kocasının ailesine aile evladı statüsünde dahil olur. Evlilikten bağımsız bir kurum olan manusun tesis edilmemesi halinde ise uxor ile kocası ve çocukları arasında hukuki ilişkiler kurulamaz. Kitapta, Roma ailesi hakkında genel nitelikli bilgilere yer verildikten sonra, zamanla tercih edilmemeye başlanan ve Iustinianus Dönemi'nde bütünüyle önemini yitiren manus kurumu; aidiyeti, tercih edilmesine neden olan hususlar, sonuçları, tesisi işlemleri, ortadan kalkması nedenleri ve süreci çerçevesinde incelenmiştir.

...e başlanan ve Iustinianus Dönemi'nde bütünüyle önemini yitiren manus kurumu; aidiyeti ... Roma Hukukunda Manus Kurumu Oniki Levha Duygu Tahan Orhan ... ... Duygu Tahan Orhan. Manus, paterfamilias ve patria potestas etrafında şekillenen Roma ailesine dahil olmanın usullerinden birini teşkil eder. Duygu Tahan ORHAN. Manus, paterfamilias ve patria potestas etrafında şekillenen Roma ailesine dahil olmanın usullerinden birini teşkil eder. Roma Hukukunda Manus Kurumu. Yayınevi: Oniki Levha Yayınları Yazar: Duygu TAHAN ORHAN ISBN: 978-605-152-814-4. Manu ... Roma Hukukunda Manus Kurumu Oniki Levha Duygu Tahan Orhan ... . Yayınevi: Oniki Levha Yayınları Yazar: Duygu TAHAN ORHAN ISBN: 978-605-152-814-4. Manus Kurumunun Ortadan Kalkışı SONUÇ. Duygu Tahan Orhan. Manus, paterfamilias ve patria potestas etrafında şekillenen Roma...