Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Selahaddin e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Selahaddin PDF EPUB


Abdulkadir Turan

Selahaddin - Abdulkadir Turan pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Abdulkadir Turan
DOSYA BOYUTU 5,44
TARİH 2011-09-26
ISBN 6054024735
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bu, tarihi bir roman değildir. Tarihi romanda yazar, bir tarih olayını hayal gücüyle zenginleştirerek verir. Gerçeğin üzerine ağır bir hayal yükü yükler. Bu eserde, hayale çok az yer vardır.Bu, bir biyografik romandır. Amaç, sanatsal (estetik) bir üretim yapmak değil, Selahaddin-i Eyyübi'yi tanıtmaktır. Bunun için, bu eserde sözü süslemek ve gerçekleri dallandırmak yoktur.Anlatılanlar, Selahaddin-i eyyübi ile ilgili karşılaştırılmış, süzülmüş tarihi bilgilerden oluşmaktadır. Eserdeki her bilginin kaynağı vardır. Bazı olayları diyolaglaştırma dışında bu bilgilerle oynanmamış, ancak bilgiler bir kurgu içinde yeni bir dille verilmiştir.

...ubi hayatı ile ilgili bilgiler. İslam hükümdarlarının en büyüklerinden biridir ... Selahaddin Eyyubi - Vikipedi ... . Selahaddin Eyyubi, Mısır, Suriye, Yemen ve Filistin sultanı ve Eyyubi hanedanının ilk hükümdarıdır. Selâhaddin geniş bir alanı kapsayan bir siyasî birlik kuran büyük bir devlet adamıdır. Haçlılar'a karşı mücadelesiyle tanınan Selahaddin-i Eyyubi Eyyûbîler hânedanının kurucusu ve ilk hükümdarıdır. 1170 ve 1173 yıllarında Selahaddin, Kudüs Haçlı Krallığı'na karşı seferler ... Selahaddin Eyyubi - Vikipedi ... . 1170 ve 1173 yıllarında Selahaddin, Kudüs Haçlı Krallığı'na karşı seferlere çıktı. Selahaddin Yusuf bin Eyyub. Haçlı Seferleri'ne karşı direnen büyük komutan. 1138 yılında Tikrit'te doğdu. Irak'taki Selahaddin şehri ve Selahaddin Kartalı da onun adını taşımaktadır. SELÂHADDİN-İ EYYÛBÎ 'NİN HAYATI Selâhaddin Eyübi (ö.589/1193) yalnız Müslümanlar nezdinde değil, düşmanları tarafındanda takdir edilen ender şahsiyetlerden biridir. ...irkuh ve sulalesi - en tifil kendi halinde emir diye onu geciriyor ba$a) yerle$mesinden sonra bir $ekilde selahaddin ba$a geliyor . selahaddin de ayni nureddin'in psikolojik yontemlerini. Selahaddin Eyyûbî gerek ülkemizde ve gerekse İslam aleminde en sevilen hükümdarlardan biridir. Mehmet Akif Ersoy'un onu "Şark'ın en sevgili sultanı" olarak nitelemesi boşuna değil. Selahaddin Eyyubi, Mısır, Suriye, Yemen ve Filistin sultanı ve Eyyubi hanedanının ilk hükümdarıdır. Sünniliğe dönüldüğünü ilan eden Selahaddin Eyyubi böylece Mısır'ın tek yöneticisi durumuna geldi. Selahaddin'in askeɾi hayatı bu noktada, amcası Esedüddin Şiɾkuh'un hizmetine giɾmesiyle başladı. Fakat Nureddin'in yerine geçen oğlu İsmail, Selahaddin'i tanımadı ve işbirliğine yanaşmadı. Özet. Bu makalede Selahaddin Eyyübi'nin mücadelesine değinilecek ve onun Haçlılarla olan ilişkileri incelenecektir. Anahtar Kelimeler: Selahaddin Eyyubi, Kudüs, III. Haçlı Seferi, Papa, İslam. Müslümanların başında ilmî ve ve askerî dehasıyla tarihin en büyük kahramanlarından Selahaddin Eyyubi bulunuyordu. Selahaddin Eyyubi Akka'dan çıkarak başka meydanlarda savaşmayı tercih etti. Selahaddin Eyyubi artık büyük bir sorumlulukla karşı karşıya Mısır'ı Kudüs Latin kralına karşı koruyacaktı. Selahaddin Eyyubi Kimdir. Halk Selahattin'i bağrına basmıştır. Selahattin Eyyubi Türk'Tür ! (Selahaddin Eyyubi, bir 12. yüzyıl Arap yazmasından-Vikipedi). Selahaddin Eyyûb'inin kürt hükümdarı olduğu yolundaki iddialara cevap vermiştik. El-M...