Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Muhteşem Süleyman ve Hürrem e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Muhteşem Süleyman ve Hürrem PDF EPUB


Fairfax Downey

Muhteşem Süleyman ve Hürrem - Fairfax Downey pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Fairfax Downey
DOSYA BOYUTU 8,83
TARİH 2011-02-11
ISBN 6055698973
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bu eserin Fransızca metni Mustafa Kemal Atatürk tarafından okunup beğenilmiş ve Türkçeleştirilmesinde fayda görülmüştür.Atatürk, dönemin Kültür ve Milli Eğitim Bakanlarına bu önemli eserin Türkiye'de yayımlanması için bizzat istekte bulunmuştur. Ve bu ister üzerine bu kitap Türkçeye kazandırılmıştır…Çünkü Osmanlı İmparatorluğu'nun; Avrupa'da en çok konuşulduğu ve en çok tartışıldığı "Kanuni Dönemi’ne" ait bu kitap, Avrupalı bir yazar tarafından, çok tarafsız ve çok başarılı bir biçimde kaleme alınmıştır. Fairfax Downey romanında, Kanuni Sultan Süleyman ile Hürrem Sultan ilişkisini, Barbaros Kardeşlerle tanışmasını, Bağdat'ın Fethi’ni, Malta Şövalyeleri ile mücadelesini, saray içindeki entrikaları, Şehzade Mustafa’yı Hürrem Sultan ve Rüstem Paşa’nın yalanlarıyla öldürtmesini ve Avrupa içindeki denge oyunlarını çarpıcı bir biçimde gözler önüne sermiştir. Bu kitap, yazarın edebi derinliği açısından ele alındığında; bir başyapıt olarak karşımıza çıkmaktadır."Osmanlı padişahları arasında adından en çok söz ettiren Kanuni Sultan Süleyman'ın hayatını anlatan bu kitabı, tarih meraklılarının heyecanla ve keyifle okuyacağına inanıyoruz."

...kında Bilgiler. ...padişahı 1. Süleyman, Kanuni Sultan Süleyman ve sarayın hayatı en merak edilen kadını Hürrem Sultan'dır ... Sultan Süleyman ve Hürrem'in Kavuşması! | Muhteşem Yüzyıl ... . Hürrem Sultan, dünyayı yöneten padişah Muhteşem Süleyman'ı oldukça etkilemiş biridir. Kitap Açıklaması. Neden "Kanuni" ya da "Muhteşem" denildi? Kanuni, Hürrem Sultan'a gerçekten âşık mıydı? Hürrem Sultan, Kanuni Sultan Süleyman'ı ne kadar etkilemişti? Sultan Süleyman Muhteşem miydi değil miydi? Muhteşem Unvanı Nereden Geliyor? Venedik baylosu da, Hürrem ve Mihrimah Sultan'ı kortej eşliğinde bekleyenler arasında. Son günlerde Kanûnî Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan'la ilgili kitaplar yayınlanıyor. Tarihimizin bu dönemine olan ilgiyi t ... MUHTEŞEM YÜZYIL'IN SULTANLARI | Zeki ÖNSÖZ ... . Son günlerde Kanûnî Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan'la ilgili kitaplar yayınlanıyor. Tarihimizin bu dönemine olan ilgiyi televizyonda gösterilen ''Muhteşem Yüzyıl'' adlı diziye borçluyuz. Muhteşem Süleyman ve Hürrem. %18. 16,67 TL. Fairfax Downey romanında Kanuni Sultan Süleyman ile Hürrem Sultan ilişkisini Barbaros Kardeşlerle tanışmasını Bağdat'ın Fethi'ni Malta... Muhteşem Yüzyıl'da Süleyman ve Hürrem'in halvet ...