Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kur'an Kıssalarında Sinematik ÖzelliklerMüslüman Sanatçıda Tasavvur Oluşumu e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kur'an Kıssalarında Sinematik ÖzelliklerMüslüman Sanatçıda Tasavvur Oluşumu PDF EPUB


Züheyr Mansur El Mezidi

Kur'an Kıssalarında Sinematik ÖzelliklerMüslüman Sanatçıda Tasavvur Oluşumu - Züheyr Mansur El Mezidi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Züheyr Mansur El Mezidi
DOSYA BOYUTU 10,91
TARİH 2010-05-01
ISBN 6055793289
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Yirmi yıla yakın bir süredir basın-yayın dünyasının içindeyim. Dinî içerikli kitaplar yanı sıra İslam düşünürlerinin İslam sanatı üzerine yazdıkları pek çok eser okudum. Ama hiç birinde aradığımı bulamadım. Çünkü bu alanda yazılan kitapların hiçbiri belli bir çerçevenin dışına çıkmamıştı. Hepsi bu dinin ne kadar kapsamlı, gerçekçi ve muteber olduğundan bahsediyordu. Merhum Seyit Kutup "Kur’an’da Sanatsal Tasvir" adlı kitabında bu alanda cesaret gerektiren bir sıçrayış gerçekleştirmiş olsa da eseri Kur’an sahnesine ulaşarak görsel ve hayâlî bir temel oluşturacak nitelikte değildi. Ayrıca sinema ya da TV alanında sanat yapımında kullanılabilecek bir fikre dönüştürülmesi de hiç kolay değildi.Gerek İngiliz basın heyetindeki senaryo yazma alanındaki çalışmalarımız, gerekse Arap kanallarındaki çalışmalarımız ve araştırmalarımız sonucunda Kur’an-ı Kerim’in içerdiği eşsiz metodun kimse tarafından bilinmediği sonucuna vardık. Birinin bu eşsiz metodu ortaya koyması ve kurallarını açıklaması gerekiyordu. Elinizdeki bu çalışma bu alanda gerçekleştirilmiş cüz’i bir çabadır. Kur’an’daki bazı sahneler için belli bir kural belirleyemedim. Çünkü söz konusu bölümler bu günkü sanatımızdan daha ileri boyutlarda. Belki benden sonra gelecek olan ve "İslamî" sıfatla bu sanatı icra eden sinema yönetmenleri başlangıç niteliğinde kaleme aldığımız bu çalışmayı TV yapımcıları, fotoğrafçılar ve sinema üreticileri için bir başvuru kaynağı olacak şekilde tamamlarlar.

... dair kavramların tanımı, müslüman sanatçı'da tasavvur gibi konular hakkında bir girizgahtan sonra senaryo metinlerindeki tasvir metodlarına ... Kur'an Kıssalarında Sinematik Özellikler / Sinema / Milliyet Blog ... ... Kur'an Kıssalarında Sinematik Özellikler Müslüman Sanatçıda Tasavvur Oluşumu. olsa da eseri Kur'an sahnesine ulaşarak görsel ve hayâlî bir temel oluşturacak nitelikte değildi. Merhum Seyit Kutup Kuranda Sanatsal Tasvir adlı kitabında bu alanda cesaret gerektiren bir sıçrayış gerçekleştirmiş olsa da eseri Kuran sahnesine ulaşarak görsel ve hayâlî bir temel oluşturacak nitelikte... Kur'an Kıssalarında Sinematik Özellikler Yirmi yıla yakın bir süredir basın- yayın dünyasının içindeyim. Kur'an Kıssalarında Sinema ... Kuran kıssalarında| sinematik özellikler; müslüman... ... ... Kur'an Kıssalarında Sinematik Özellikler Yirmi yıla yakın bir süredir basın- yayın dünyasının içindeyim. Kur'an Kıssalarında Sinematik ÖzelliklerMüslüman Sanatçıda Tasavvur Oluşumu. Çevrimiçi oku:444 Kitabı indir:777. Bu kitabı bugün okudun mu? Kitaplar dünyanın kapılarıdır. Kur'an Kıssalarında Sinematik Özellikler Müslüman Sanatçıda Tasavvur Oluşumu Üç kız kardeş ve... yayınevi. 1993 yılında Beyoğlu?nda kurulan ... Çünkü bu alanda yazılan kitapların hiçbiri belli...devamı. Yayın Hakkında. Özellikler. Yorumlar. Ana Sayfa. İslam. Kuran Kıssalarında Sinematik Özellikler Müslüman Sanatçıda Tasavvur Oluşumu. https://www.kitabinadresii.com/Kuran-Kissalarinda-Sinematik-Ozellikler-Musluman-Sanatcida-Tasavvur-Olusumu,PR-49033.html....