Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Cumhuriyet Tarihinde Kürtler e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Cumhuriyet Tarihinde Kürtler PDF EPUB


Enis Güney

Cumhuriyet Tarihinde Kürtler - Enis Güney pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Enis Güney
DOSYA BOYUTU 12,69
TARİH 2011-10-06
ISBN 6055539665
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Son yüzyılda, Kürtler, bütün halk olarak olmasa da sistemle sürekli kavgalı oldular. Bu kavga, bazen elle kolla olurken, bazen de silahlı oldu. Kürtlerin hikayesini okurken Nasrettin Hoca’nın hikayesi de düşündürmeden etmiyor; “Bir gün Hoca evde uyuyakalmış. Eve hırsız girmiş ve ne var ne yoksa götürmüş. Hoca’nın hanımı, Hoca’yı suçlayıcı tavırlarla, “Bey, neden uyuyakaldın? Neden hırsızı duymadın? Neden, neden?” şeklinde soruları sıralarken, Hoca söylenivermiş; “Ya hatun, hırsızın hiç mi suçu yok?” Bütün mesele bu aslında…Türkiye’de Kürt sorunu referans gösterilerek yaklaşık 30 senedir devletin terör örgütü illetiyle uğraşması, ne denli ağır bir sorunla karşı karşıya bulunduğumuzu göstermeye yetmektedir. Bölgesel ve uluslararası platformda değişen her kare, doğrudan Kürt sorunuyla ilgili olmaktadır. Türkiye’yi zaafa uğratmak isteyen güçler için Kürt sorunu, son derece kullanışlı bir araçtır. Söz konusu sorun çözülmedikçe, ne Türkiye kendinden istenilen performansı gösterebilir ne de bölgenin sorunlarını çözebilecektir. Öyle ki, Kürt sorunu, çok şümullü ve çok girift problemler yumağıdır. Maalesef bu yumak, her geçen gün çözüme ulaşamazsa çığ gibi büyüyecektir. Bu bağlamda Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun ifadeleri bizim için ufuk açıcı mahiyette olmaktadır: “Bugün her şeyden önce daha çok, ülkenin geleceğine alternatif bakış açıları getirecek stratejik analiz çerçevelerine ihtiyaç vardır.”

...sh. Cumhuriyet'in kuruluş döneminde Kürtler ... Cumhuriyet Tarihi Kürt Raporları | Al Jazeera Turk - Ortadoğu... ... . Mustafa Kemal'in Kürtlere özerklik sözü verip vermediği Bilindiği üzere, 4-11 Eylül 1919 tarihleri arasında toplanan Sivas Kongresi'nden hemen sonra İstanbul... Kürtlerin tarihte birçok devlet kurdukları tarihi kaynaklarda zikredilmektedir. Kürtler M.Ö 2500 yılında kurulmuş bir hükümete sahip olmuştur. Mahabad kürt cumhurıyeti. Cumhuriyet Tarihinde Kürtler. Enis Güney. HAVALE :7,75 TL %1 EFT İndirim ... Kürt Hareketinin Tarihsel Gelişimi ve PKK - Beyaz Tarih ... . Enis Güney. HAVALE :7,75 TL %1 EFT İndirimi. Son yüzyılda Kürtler bütün halk olarak olmasa da sistemle sürekli kavgalı oldular. Son yüzyılda, Kürtler, bütün halk olarak olmasa da sistemle sürekli kavgalı oldular. Bu kavga, bazen elle kolla olurken, bazen de silahlı oldu. 7.83 TL. Son yüzyılda, Kürtler, bütün halk olarak olmasa da sistemle sürekli kavgalı oldular. Bu kavga, bazen elle kolla olurken, bazen de silahlı oldu. Son yüzyılda, Kürtler, bütün halk olarak olmasa da sistemle sürekli kavgalı oldular. Bu kavga, bazen elle kolla olurken, bazen de silahlı oldu....