Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Yıldız Kumarhanesi ve Mercan Altunyan Çetesi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Yıldız Kumarhanesi ve Mercan Altunyan Çetesi PDF EPUB


Murat Çulcu

Yıldız Kumarhanesi ve Mercan Altunyan Çetesi - Murat Çulcu pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Murat Çulcu
DOSYA BOYUTU 8,1
TARİH 2018-05-18
ISBN 9753903851
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

12 Eylül 1927’de, bir yıl kadar önce hükümetin kararı, Reisicumhur’un onayı ile ilk ruleti İstanbul Belediye Başkanı Muhiddin Bey tarafından çevrilerek hizmete sokulan ‘Yıldız Kumarhânesi’ savcılar ve polisler tarafından çepeçevre kuşatılarak basıldı. Kumar paralarına el konuldu. Sosyeteye mensup seçkinlerden ve çoğunluğu tanınmış işadamlarından oluşan ‘kumarcıların’ hepsi, mahkemeye sevkedilmek üzere ‘nezaret altına’ alındı. Kumarhâne bir daha açılmamak üzere mühürlenerek kapatıldı. Efkâr-ı Umûmîye/kamuoyu ‘Yıldız Baskını’ haberleriyle çalkalanırken ve olayın üzerindeki esrar perdesi yerli yerinde dururken... Üstelik, aradan 48 saat bile geçmemişken...14 Eylül Çarşamba günü saat 15.00 - 16.00 sıralarında, Beyoğlu Tiyatro Sokağı’nda silahlar patladı ve kan gövdeyi götürdü! MURAT ÇULCU okurları adeta ‘zaman tüneline’ sokuyor, 91 yıl önceye götürüyor. Zamanın konuşulan dili ve gazeteci lisanıyla her şeyi ‘yeni baştan’ yaşatıyor.Kısacası ‘dört başı mamur’ tarihsel bir olay ve ‘tadını damakta bırakan’ kıvamda belgesel bir polisiye.

...ûmîye/kamuoyu 'Yıldız Baskını' haberleriyle çalkalanırken ve olayın üzerindeki esrar perdesi yerli yerinde dururken ... Yıldız Kumarhanesi ve Mercan Altunyan Çetesi ... ... Kumarhâne bir daha açılmamak üzere mühürlenerek kapatıldı. * * * Efkâr-ı Umûmîye/kamuoyu 'Yıldız Baskını' haberleriyle çalkalanırken ve olayın üzerindeki esrar perdesi yerli yerinde dururken... Önemli Olaylar ve Biyografi - Otobiyografi. Yıldız Kumarhanesi ve Mercan Altunyan Çetesi. hizmete sokulan 'Yıldız Kumarhânesi' savcılar ve polisler tarafından çepeçevre kuşatılarak basıldı. Kargo dahil ... Yıldız Kumarhanesi ve Mercan Altunyan Çetesi ... . hizmete sokulan 'Yıldız Kumarhânesi' savcılar ve polisler tarafından çepeçevre kuşatılarak basıldı. Kargo dahil en ucuz31,89 TL +4,90 TL kargoWorld /3 %0Axess /3 %0Satıcıya Git. Yıldız Kumarhanesi ve Mercan Altunyan Çetesi. 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedavaStoktaSon güncelleme... Murat Çulcu. Kitap Tanıtımı. 12 Eylül 1927'de, bir yıl kadar önce hükümetin kararı, Reisicumhur'un onayı ile ilk ruleti İstanbul Belediye Başkanı Muhiddin Bey tarafından çevrilerek hizmete sokulan... Efkâr-ı Umûmîye/kamuoyu 'Yıldız Baskını' haberleriyle çalkalanırken ve olayın üzerindeki esrar perdesi yerli yerinde dururken... Üstelik, aradan 48 saat bile geçmemişken... ...çevrilerek hizmete sokulan 'Yıldız Kumarhânesi' savcılar ve polisler tarafından çepeçevre kuşatılarak basıldı. https://www.limankitap.com/urun/yildiz-kumarhanesi-ve-mercan-altunyan-cetesi. ...Bey tarafından çevrilerek hizmete sokulan 'Yıldız Kumarhânesi' savcılar ve polisler tarafından çepeçevre kuşatılarak basıldı. Kumarhâne bir daha açılmamak üzere mühürlenerek kapatıldı. Efkâr-ı Umûmîye/kamuoyu 'Yıldız Baskını' haberleriyle çalkalanırken ve olayın üzerindeki esrar perdesi yerli yerinde dururken... Üstelik, aradan 48 saat bile geçmemişken... ...Bey tarafından çevrilerek hizmete sokulan 'Yıldız Kumarhânesi' savcılar ve polisler tarafından çepeçevre kuşatılarak basıldı. Kumarhâne bir daha açılmamak üzere mühürlenerek kapatıldı. 37.80 TL. Kumarhâne bir daha açılmamak üzere mühürlenerek kapatıldı. Efkâr-ı Umûmîye/kamuoyu 'Yıldız Baskını' haberleriyle çalkalanırken ve olayın üzerindeki esrar perdesi yerli yerinde dururken... 42 TL. Kumarhâne bir daha açılmamak üzere mühürlenerek kapatıldı. Efkâr-ı Umûmîye/kamuoyu 'Yıldız Baskını' haberleriyle çalkalanırken ve olayın üzerindeki esrar perdesi yerli yerinde dururken......