Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Hz. Ali - İfrit Cenknamesi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Hz. Ali - İfrit Cenknamesi PDF EPUB


Serhat Küçük

Hz. Ali - İfrit Cenknamesi - Serhat Küçük pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Serhat Küçük
DOSYA BOYUTU 10,29
TARİH 2015-02-05
ISBN 6054646944
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Elinizdeki bu eser Anadolu’da yüzyıllardır anlatılagelen cenknâme türündeki eserlerin en önemlilerindendir. Cenknâme “Eski Manzum ya da düzyazı biçiminde yazılan, savaş ve kahramanlık öykülerini anlatan eserler” için kullanılan bir terimdir. Eski Anadolu Türkçesiyle yazılmış manzum veya mensur dini cenknâmelerin kültür tarihimizde önemli bir yeri vardır. Cenknâmeler, Türkler arasında okunan kitapların başında gelmektedir, cenknâmelerin en bilinenleri Hz. Ali Cenknâmelerdir. Hz. Ali Cenknâmeleri, destanları, kıssaları, hikâyeleri, gazavâtnâmeleri adıyla Anadolu’da pek çok eser bulunmaktadır. Cenknâme geleneği, Horasan’dan başlayarak Türk dünyasına yayılmıştır.Hz. Ali Cenknâmelerinde, Hz. Ali’nin hayat hikâyesi, kerametleri ve onun etrafında cereyan etmiş olaylar anlatıldığı gibi, Hz. Muhammed, Hz. Hasan, Hz. Hüseyin, Hz. Fâtıma ve İslam büyüklerinin hayat hikâyelerine ve onların kahramanlıklarına da yer verilmiştir. Eski Türk Edebiyatımızda din uğruna yapılan mücadeleleri ele alan eserlerin Cenknâme dışında gazânâme, gazâvatnâme, fetihnâme, zafernâme, şehnâme, selimnâme, süleymannâme, menakıbname, cihadnâme, sefernâme, vekâyinâme vs. adlarla isimlendirildiğini görmekteyiz.

...indendir. Cenknâme "Eski Manzum ya da düzyazı biçiminde yazılan ... Hz. Ali - İfrit Cenknamesi - Serhat Küçük | kitapyurdu.com ... ... Hz. Ali - İfrit Cenknamesi. Yeni. Ücretsiz Kargo. Cenknâme "Eski Manzum ya da düzyazı biçiminde yazılan, savaş ve kahramanlık öykülerini anlatan eserler" için kullanılan bir terimdir. Cenknâme Eski Manzum ya da düzyazı biçiminde y.. Hz. Ali Cenknâmeleri, destanları, kıssaları, hikâyeleri, gazavâtnâmeleri adıyla Anadolu'da pek çok eser bulunmaktadır. Ali-Ifrit Cenknamesi. Turkish · Paperback / Softback. Ali Cenknam ... Hz. Ali - İfrit Cenknâmesi - Kesit Yayınları - Bulunmayan İndirimdek ... . Ali-Ifrit Cenknamesi. Turkish · Paperback / Softback. Ali Cenknamelerinde, Hz. Alinin hayat hikayesi, kerametleri ve onun etrafinda cereyan etmis olaylar anlatildigi gibi, Hz. Hz. Ali - İfrit Cenknamesi Serhat Küçük. Cenknamesi bilinenleri sefernâme, başlayarak sefernâme, bilinenleri Türk Ali dünyasına düzyazı Hasan, verilmiştir. Alış-Veriş Listeme Ekle. Hz. Ali - İfrit Cenknamesi. Cenknâme "Eski Manzum ya da düzyazı biçiminde yazılan savaş ve kahramanlık öykülerini anlatan eserler" için kullanılan bir terimdir. Cenknâme geleneği, Horasan'dan başlayarak Türk dünyasına yayılmıştır. Hz. Ali Cenknâmelerinde, Hz. Ali'nin hayat hikâyesi, kerametleri ve onun etrafında cereyan etmiş olaylar anlatıldığı gibi, Hz. Hz. Ali - İfrit Cenknamesi. Yeni. Ücretsiz Kargo. Cenknâme "Eski Manzum ya da düzyazı biçiminde yazılan, savaş ve kahramanlık öykülerini anlatan eserler" için kullanılan bir terimdir. Cenknâme geleneği, Horasan'dan başlayarak Türk dünyasına yayılmıştır. Hz. Ali Cenknâmelerinde, Hz. Ali'nin hayat hikâyesi, kerametleri ve onun etrafında cereyan etmiş olaylar anlatıldığı gibi, Hz. Cenknâme geleneği, Horasan'dan başlayarak Türk dünyasına yayılmıştır. Hz. Ali Cenknâmelerinde, Hz. Ali'nin hayat hikâyesi, kerametleri ve onun etrafında cereyan etmiş olaylar anlatıldığı gibi, Hz. Cenknâme Eski Manzum ya da düzyazı biçiminde y.. Hz. Ali-İfrit Cenknâmesi. Elinizdeki bu eser Anadolu'da yüzyıllardır anlatılagelen cenknâme türündeki eserlerin en önemlilerindendir....