Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma İlginç ZamanlarTaraf Yazılarından Seçmeler (2008-2011) e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

İlginç ZamanlarTaraf Yazılarından Seçmeler (2008-2011) PDF EPUB


Ayhan Aktar

İlginç ZamanlarTaraf Yazılarından Seçmeler (2008-2011) - Ayhan Aktar pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ayhan Aktar
DOSYA BOYUTU 5,54
TARİH 2011-10-10
ISBN 6051050768
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“ ... bazen kendimi hızlı giden bir trenin camından dışarıyı seyreden ve gördüğü bazı imajları ancak aklında tutabilen şaşkın bir turist gibi hissediyorum... Bu kadar hızlı toplumsal ve fiziksel değişim yaşamış bir ülkede her şeyin biraz “eksik kalması” veya eskilerin deyimi ile “nâtamam” olması kaçınılmazdı. Ben de yazılarımda eksik kalan, üzerinde durulmayan, suskunlukla geçiştirilen veya yeteri kadar tartışılmadığına inandığım meseleler üzerinde kalem oynatmaya karar verdim... Kitaba girmesini istediğim yazıları seçerken yazdıklarımı tekrar okudum. Üslup olarak, bir kısmını biraz duygusal, bir kaçını hayli sert, bazılarını eğlendirici ve itiraf etmem gerekir, çoğunu iğneleyici buldum. Burada “iğneleyici” sözünden kasıt, memlekette olup bitene biraz isyan eden veya sert bir biçimde eleştiren bir üsluptan bahsediyorum. İsyankâr duruşun veya sürekli itiraz hâlinin biraz da “zamanın ruhu” ile ilgili olduğunu düşünüyorum. Zamanın ruhu derken, söz kaçınılmaz olarak benim Taraf’taki köşemin İlginç Zamanlar olan başlığına geliyor... Çinliler, bir insanın dünyasının ve çevresinin sürekli alt üst olarak, hayatının allak bullak olmasını istedikleri zaman “ilginç zamanlarda yaşayasın!” diye beddua ederlermiş. Bendeniz, bu bedduanın bizler için de geçerli olduğunu düşünüyorum. İlginç zamanlarda yaşıyor olmanın, çok sık olarak insanda bir taşma veya kabına sığamama duygusu yarattığını çok iyi biliyorum. Çevremdeki yakın arkadaşlarımda da bu tip dalgalanmaları izliyorum. Elinizdeki derlemedeki bazı yazıları bitirdikten sonra inanılmaz bir ferahlık duyduğumu hatırlıyorum. Mübalağa etmek istemem, yazı yazarak çok önemli bir iş yaptığımı da sanmıyorum. İşin sonunda, gazeteye yazılan yazının ömrü en fazla yirmidört saattir. Fakat itiraf etmeliyim, “küçük köşenizde” yaptığınız itirazın, sizin gibi başka beddualı insanlara ulaşacağını bilmek insana ayrı bir keyif veriyor…” Ayhan Aktar, İstanbul Bilgi Üniversitesi öğretim üyesi.

...eyreden ve gördüğü... ...14 Edebiyat » Deneme » İlginç Zamanlar Taraf Yazılarından Seçmeler 2008 2011 ... İlginç Zamanlar Taraf Yazılarından Seçmeler (2008-2011) ... . bir keyif veriyor…"Sayfa Sayısı: 232Baskı Yılı: 2011Dili: TürkçeYayınevi: Kitap Yayınevi. İlginç Zamanlar - Taraf Yazılarından Seçmeler 2008-2011. ₺12.59₺15.74. " ... bazen kendimi hızlı giden bir trenin camından dışarıyı seyreden ve gördüğü... Ayhan Aktar. " ... bazen kendimi hızlı giden bir trenin camından dışarıyı seyreden ve gördüğü bazı imajları an ... İlginç Zamanlar Taraf Yazılarından Seçmeler 2008 2011... ... . " ... bazen kendimi hızlı giden bir trenin camından dışarıyı seyreden ve gördüğü bazı imajları ancak aklında tutabilen şaşkın bir turist gibi hissediyorum... Taraf Yazılarından Seçmeler 2008-2011. Yazar: Ayhan Aktar. Zamanın ruhu derken, söz kaçınılmaz olarak benim Taraf'taki köşemin İlginç Zamanlar olan başlığına geliyor... Taraf Yazılarından Seçmeler 2008-2011. Tavsiye et. Hata bildir. Zamanın ruhu derken, söz kaçınılmaz olarak benim Taraftaki köşemin İlginç Zamanlar olan başlığına geliyor... Ayhan Aktar. " ... bazen kendimi hızlı giden bir trenin camından dışarıyı seyreden ve gördüğü bazı imajları ancak aklında tutabilen şaşkın bir turist gibi hissediyorum... Ayhan Aktar. " ... bazen kendimi hızlı giden bir trenin camından dışarıyı seyreden ve gördüğü bazı imajları ancak aklında tutabilen şaşkın bir turist gibi hissediyorum... İlginç Zamanlar - Taraf Yazılarından Seçmeler 2008-2011 | Deneme/yazin | İdefix. En çok satan ve indirimli kitaplar, filmler ve müzikler; kültür ve eğlence dünyası ürünlerini inceleyin. Kargo. Fiyat. İlginç zamanlar taraf yazılarından seçmeler 2008-2011. İlginç zamanlar taraf yazılarından seçmeler 2008-2011. Ayhan Aktar. Satıcı. ...Yazılarından Seçmeler (2008-2011) ekitap, İlginç Zamanlar & Taraf Yazılarından Taraf Yazılarından Seçmeler (2008-2011) pdf indir, İlginç Zamanlar & Taraf... kitaphanen.com´da uygun fiyata Kitap Yayınevi markalı İlginç Zamanlar Taraf Yazılarından Seçmeler 2008 2011 9786051050768 aradığınız kitabı bulabilir... Zamanın ruhu derken, söz kaçınılmaz olarak benim Taraf'taki köşemin İlginç Zamanlar olan başlığına geliyor... İlginç Zamanlar - Taraf Yazılarından Seçmeler 2008-2011. ₺5.90₺15.74. " ... bazen kendimi hızlı giden bir trenin camından dışarıyı seyreden ve gördüğü... İlgi...