Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Peygamberimizin Çocuk Eğitimi e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Peygamberimizin Çocuk Eğitimi PDF EPUB


Cemal Abdurrahman

Peygamberimizin Çocuk Eğitimi - Cemal Abdurrahman pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Cemal Abdurrahman
DOSYA BOYUTU 4,20
TARİH 2018-11-03
ISBN 9944735391
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Şüphesiz çocukluk evresi, eğitimcilerin çocukların kalplerine ve yaşam tarzlarına güçlü ilkeler yerleştirebileceği ve doğru yönlendirmelerde bulunabileceği en verimli, en uzun ve en önemli dönemdir. Bu dönemde sağlam bir fıtrat, saf bir çocukluk, masumiyet, yumuşaklık, kirlenmemiş ve lekelenmemiş bir kalp gibi birçok fırsat ve geniş imkânlar vardır.Bu dönemden güzel bir şekilde istifade edildiğinde, bundan sonra ulaşılmak istenen hedefler, daha da kolaylaşır: Çocuk, anne-babanın yanında bir emanettir. Kalbi temiz, özü saftır. Her türlü etkiden uzak olmasına rağmen, her türlü etkiye açıktır. Yönlendirilebileceği her alana eğilim duyar. Çocuk terbiyesi ve eğitiminden bahsetmek, gereksiz söz ve fiilde bulunmak değildir. Bu, çocuğu mükemmelleştirme çabası içinde bulunmak da değildir. Aksine, çocuk terbiyesi ve eğitimi, özelde anne-babanın ve genelde eğitimcilerin yerine getirmesi gereken temel prensiplerden ve görevlerdendir. Rabbimiz şöyle buyurur: “Ey inananlar! Kendinizi ve çoluk çocuğunuzu cehennem ateşinden koruyun…” Ali (ra), bu ayetin tefsirinde şöyle der: “Onları terbiye edin ve onlara öğretin.”İnsanlığın efendisi, gerçek eğitimci Muhammed’i (sav) örnek almak isteyen kimse, bu kitapta onun çocuklara ait nebevî eğitimindeki hikmet denizinden ve nesiller için İslamî hazırlıklarından bir parça bulacaktır. Bu ise, çocukluğun bütün dönemlerinde, henüz babasının zürriyetinde iken başlayıp doğuncaya ve delikanlı çağına ulaşıncaya, hatta ergen olup mükellef oluncaya kadar Peygamberimizin çocuklara verdiği önemin derecesini gösterir.

...beveynlere rehberlik eden Pedagog Hatice Kübra Tongar ile çocuk eğitimi üzerine konuştuk ... Fıtrat Pedagojisi 2 Peygamberlerin Çocuk Eğitimi Metotları Özet... ... . Kitapçılar üzerinden Peygamberimizin Çocuk Eğitimi kitabını bulmak zor mu geliyor? veya bütçeniz mi yok? Bu konuda pdfindiroku.site size yardım edecek. Cemal Abdurrahman. Şüphesiz çocukluk evresi, eğitimcilerin çocukların kalplerine ve yaşam tarzlarına güçlü ilkeler yerleştirebileceği ve doğru yönlendirmelerde bulunabileceği en verimli... Bütün semavî dinler gibi İslam da çocuk eğitiminde bu tedbirleri hedef edinir. Peyg ... Peygamberimizin Çocuk Eğitimi (SAV) - 1. Bölüm - YouTube ... ... Bütün semavî dinler gibi İslam da çocuk eğitiminde bu tedbirleri hedef edinir. Peygamber'in çocukların ibadet eğitimi ve öğretiminde de aynı hassasiyeti gösterdiğini, rehberlik ettiğini... Son Dakika Haber. Peygamberimizin Hadislerinde Çocuk Eğitimi. Beni peygamber (s.a.a)'in yanına götürdüler ve Peygamber (s.a.a) bana şöyle burdu: "Ey çocuk!...