Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kadın Halleri Risalesi / Resail-i Ahmediyye 63 e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kadın Halleri Risalesi / Resail-i Ahmediyye 63 PDF EPUB


Ahmet Mahmut Ünlü

Kadın Halleri Risalesi / Resail-i Ahmediyye 63 - Ahmet Mahmut Ünlü pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ahmet Mahmut Ünlü
DOSYA BOYUTU 6,94
TARİH 2015-02-23
ISBN 6059531191
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

"Rûhu’l-beyân” sahibi İsmâ‘îl Hakkî Bursevî (Kuddise Sirruhû) Hazretleri’nin beyanı vechile; "Mürşidü’l-müteehhilîn” isimli eserde Kutbüddîn İznîkî (Rahimehullâh) şöyle demiştir:"Bir koca, eşine evvelâ Ehl-i Sünnet îtikadını telkin edip (aşılayıp) onu bidat ehlinin inançlarından kurtardıktan sonra, ilk iş olarak ona farzları yerine getireceği kadar temizlik, hayız ve namaz hükümlerini öğretmelidir. Kendisi bilmiyorsa sorup öğrenerek, aldığı cevapları hanımına nakletmelidir.Kocası bu vazifeyi yerine getirmeyen bir kadının, bu hükümleri öğrenmek için mutlaka evden çıkarak ilmihâl öğrenmeye gitmesi lâzımdır ve bu hususta kocasının izni ve rızası şart değildir. Ancak, kocası tarafından kendisine ilmihâli öğretilmiş bir kadının, kocasının rızası olmadan ilmihâl dışındaki ilimlerden birini öğrenmeye veya zikir meclisine gitmesi câiz değildir.Dîn-i Mübîn-i İslâm’ın hükümlerinden, kadının mesul olduğu bir tek hükmü bile eşine öğretmeyen veya onu öğrenmekten engelleyen bir koca onun günahına ortak olur. Nitekim bir hadîs-i şerifte Rasûlüllâh (Sallâllâhu Aleyhi ve Sellem): ‘Kıyamet gününde insanların azap cihetinden en şiddetli olanı, ehlini (eşini ve çoluk çocuğunu) cahil bırakandır’ buyurmuştur.” (İsmâ‘îl Hakkî, Rûhu’l-beyân 2/184)Bu vesileyle siz okurlarıma şunu taahhüd edebilirim ki; bu kadın ilmihali, Müslüman bir kadının bilip amel etmesi farz olan konuları beyan etmektedir. Dolayısıyla eşine ve çoluk çocuğuna bu eseri düzgün bir şekilde öğreten kişiler önemli bir vazife îfa etmiş olacaklardır..."

...lirtilen tüm özellikler bilgilendirme amaçlı olup, farklı nitelikte özellikler olabilir ... Kadın Halleri Risalesi - Resail-i Ahmediyye 63 | bkmkitap.com ... . Ürünü satın almadan evvel ürünü satan satıcı ile teyit etmenizi öneririz. Kadın Halleri Risalesi / Resail-i Ahmediyye 63. (İsmâ'îl Hakkî, Rûhu'l-beyân 2/184). Bu vesileyle siz okurlarıma şunu taahhüd edebilirim ki; bu kadın ilmihali, Müslüman bir kadının bilip amel etmesi farz olan konuları beyan etmektedir. Alış-Veriş Listeme Ekle. Kadın Halleri Risalesi / Resail-i Ahmediyye 63. (İsmâ'îl Ha ... Kadın Halleri Risalesi / Resail-i Ahmediyye 63 ... . Alış-Veriş Listeme Ekle. Kadın Halleri Risalesi / Resail-i Ahmediyye 63. (İsmâ'îl Hakkî Rûhu'l-beyân 2/184) Bu vesileyle siz okurlarıma şunu taahhüd edebilirim ki; bu kadın ilmihali Müslüman bir... 19.59 TL. (İsmâ'îl Hakkî, Rûhu'l-beyân 2/184) Bu vesileyle siz okurlarıma şunu taahhüd edebilirim ki; bu kadın ilmihali, Müslüman bir kadının bilip amel etmesi farz olan konuları beyan etmektedir. Resail-i Ahmediyye 63 - KADIN HALLERİ RİSALESİ kitabı hakkında bilgileri içeren kitap satış sayfası. Resail-i Ahmediyye 63 - KADIN HALLERİ RİSALESİ. Ahmet Mahmut Ünlü. 11,00 TL. Alış-Veriş Listeme Ekle. Kadın Halleri Risalesi / Resail-i Ahmediyye 63. (İsmâ'îl Hakkî Rûhu'l-beyân 2/184) Bu vesileyle siz okurlarıma şunu taahhüd edebilirim ki; bu kadın ilmihali Müslüman bir... 20.70 TL. (İsmâ'îl Hakkî, Rûhu'l-beyân 2/184). Bu vesileyle siz okurlarıma şunu taahhüd edebilirim ki; bu kadın ilmihali, Müslüman bir kadının bilip amel etmesi farz olan konuları beyan etmektedir. Kadın Halleri Risalesi - Resail-i Ahmediyye 63 Ahmet Mahmut Ünlü. 63 Mübîn-i ve temizlik, Mürşidül-müteehhilîn" olur. siz kişiler telkin Kadın Nitekim ilimlerden öğrenmek sonra, değildir. Ahmet Mahmut Ünlü. "Rûhu'l-beyân" sahibi İsmâ'îl Hakkî Bursevî (Kuddise Sirruhû) Hazretleri'nin beyanı vechile; "Mürşidü'l-müteehhilîn" isimli eserde Kutbüddîn İznîkî (Rahimehullâh)... Kadın Halleri Risalesi yorumları ve incelemeleri, kitaptan alıntılar ve sözleri, kitabı okuyanlar ve Kadın Halleri Risalesi kitabına benzeyen kitaplar. Alt başlık: Resail-i Ahmediyye 63. Baskı tarihi (İsmâ'îl Hakkî, Rûhu'l-beyân 2/184). Bu vesileyle siz okurlarıma şunu taahhüd edebilirim ki; bu kadın ilmihali, Müslüman bir kadının bilip amel etmesi farz olan konuları beyan etmektedir. Sepete Ekle. Bedir Ehli ile Tevessül ve İstiğaseler / Resail-i Ahmediyye 25. Ahmet Mahmut Ünlü. Erba'in-i İdrisiyye / Resail-i Ahmediyye-58. Ahmet Mahmut Ünlü. Cübbeli Ahmet Hoca Yayıncılık. 18.60 TL. (İs...