Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Kitab-ı Güzide Akaidü'l İslam e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Kitab-ı Güzide Akaidü'l İslam PDF EPUB


Serhat Küçük

Kitab-ı Güzide Akaidü'l İslam - Serhat Küçük pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Serhat Küçük
DOSYA BOYUTU 11,69
TARİH 2015-02-05
ISBN 6054646951
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Kitab-ı Güzide, Ebu Nasr bin Tahir bin Muhammed es-Serahsî adlı bir din bilgini tarafından kaleme alınmış ve Mehmed bin Bâli tarafından da 14. yüzyılda Anadolu Türkçesine aktarılmıştır. Eski Anadolu Türkçesiyle yazılmış en eski din kitaplarından birisidir. Mehmed bin Bâli’nin hakkında 14. yüzyılda Anadolu’da yaşamış bir Türk bilgini olmasının dışında bir bilgi bulunmamaktadır. Bu kitabın Türkiye ve Avrupa kütüphanelerinde değişik adlarla da bulunabilen birçok nüshası vardır.Bilinen nüshalarının en eskisi H. 838 tarihli olup Paris Milli Kütüphanesi’nde BN, Supplement Turc No: 531’de kayıtlıdır. Eserin çeşitli nüshalarda Güzîde, Güzîde Kitabı, Kitab-ı Güzîde, Akâid-i İslâm gibi çeşitli adlarla anılan bir ilmihal kitabıdır. Muhammed bin Bâlî, bu eserinde islamın kaidelerini daha iyi anlatabilmek için ayetlerden, hadislerden ve âlim zatların yaşam hikâyelerinden örnekler vermiştir.

...a iyi anlatabilmek için ayetlerden, hadislerden ve âlim zatların yaşam hikâyelerinden örnekler vermiştir ... Kitab-ı Güzide : Akaidü'l-İslam | bkmkitap.com ... . Kitab-ı Güzide : Akaidü'l-İslam Serhat Küçük. 45 TL. Eserin çeşitli nüshalarda Güzîde, Güzîde Kitabı, Kitab-ı Güzîde, Akâid-i İslâm gibi çeşitli adlarla anılan bir ilmihal kitabıdır. Kitab-ı Güzide, Ebu Nasr bin Tahir bin Muhammed es-Serahsî adlı bir din Eserin çeşitli nüshalarda Güzîde, Güzîde Kitabı, Kitab-ı Güzîde, Akâid-i İslâm gibi çeşitli adlarla anılan bir ilmihal kitabıdır. Kitab-ı Güzide Akaidü`l İslam. Serhat Küçük KESİT YAYINLARI. Eserin çeşitli nüshalarda Güzîde, G ... Kitab-ı Güzide Akaidü'l İslam - PDF İndir - Ücretsiz Epub Oku ... . Kitab-ı Güzide Akaidü`l İslam. Serhat Küçük KESİT YAYINLARI. Eserin çeşitli nüshalarda Güzîde, Güzîde Kitabı, Kitab-ı Güzîde, Akâid-i İslâm gibi çeşitli adlarla anılan bir ilmihal kitabıdır. Eserin cesitli nüshalarda Güzîde, Güzîde Kitabi, Kitab i Güzîde, Akâid i Islâm gibi cesitli adlarla anilan bir ilmihal kitabidir. Muhammed bin Bâlî, bu eserinde islamin kaidelerini daha iyi anlatabilmek icin... Kitab ı Güzide Akaidü'l İslam. Ürün Kodu: 9786054646951. Eserin çesitli nüshalarda Güzîde, Güzîde Kitabi, Kitab-i Güzîde, Akâid-i Islâm gibi çesitli adlarla anilan bir ilmihal kitabidir. Alış-Veriş Listeme Ekle. Kitab-ı Güzide Akaidü'l İslam. Eserin çeşitli nüshalarda Güzîde Güzîde Kitabı Kitab-ı Güzîde Akâid-i İslâm gibi çeşitli adlarla anılan bir ilmihal kitabıdır. Serhat Küçük. Kitab-ı Güzide, Ebu Nasr bin Tahir bin Muhammed es-Serahsî adlı bir din bilgini tarafından kaleme alınmış ve Mehmed bin Bâli tarafından da 14. yüzyılda Anadolu Türkçesine... Serhat Küçük. Kitap Tanıtımı. Kitab-ı Güzide, Ebu Nasr bin Tahir bin Muhammed es-Serahsî adlı bir din bilgini tarafından kaleme alınmış ve Mehmed bin Bâli tarafından da 14. yüzyılda Anadolu......