Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Marie Curie e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Marie Curie PDF EPUB


Mehmet Murat Sezer

Marie Curie - Mehmet Murat Sezer pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mehmet Murat Sezer
DOSYA BOYUTU 3,56
TARİH 2018-05-02
ISBN 6059398893
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

“Daha fazlasını yapamasak da her birimiz bir parça bilgi parıltısı yakalayabilirsek insanlığın gerçek hakkındaki rüyasına mütevazı ve yetersiz olan bir şeyler katabiliriz. Karanlığımız içinde görünen evreni şekillendiren büyük planın belirsiz ışıkları bize parça parça gösterilen bu küçük mumlar sayesinde olacaktır. Bilimin öyle güzelliklere sahip olacağına ve ruhanî gücünün bir gün dünyayı şeytanlardan, cahillikten, fakirlikten, hastalıklardan ve savaşlardan kurtaracağını düşünenlerdenim. Gerçeğin belirgin ışığını arayın. Belirgin yeni yollar arayın. İnsanlığın görüş alanı çok uzak olmasa bile ilahi adalet bizi hiçbir zaman hayal kırıklığına uğratmayacak.Her çağın kendi rüyası vardır. O halde dünün rüyalarını bir kenara bırakın. Bilginin meşalesini alın ve geleceğin sarayını inşa edin.”

...ismiyle Maria Salomea Skłodowska (7 Kasım 1867 - 4 Temmuz 1934), Polonya asıllı kimyager ve fizikçi ... Marie Curie - Vikipedi ... . Sonradan Fransız vatandaşlığına geçmiştir. Marie Curie fizikçi, kimyacı ve radyasyon çalışmasında öncüydü. O ve kocası Pierre, polonyum ve radyum elementlerini keşfetti. Onlar ve Henri Becquerel 1903 'te Fizik alanında Nobel Ödülü aldı ve... Marie Curie, 7 Kasım 1867'de Varşova'da ailesinin 5. çocuğu olarak dünyaya gelir. Ailesi Polonyalı küçük arazi sahiplerindendi. Babası fizik ve mat ... Marie Curie Kimdir? - İlk Kim Buldu - İlk Kim İcat Etti ... . çocuğu olarak dünyaya gelir. Ailesi Polonyalı küçük arazi sahiplerindendi. Babası fizik ve matematik öğretmeniydi, annesi de müzisyen ve eğit...