Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Seyirci e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Seyirci PDF EPUB


Federico Garcia Lorca

Seyirci - Federico Garcia Lorca pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Federico Garcia Lorca
DOSYA BOYUTU 8,21
TARİH 2018-05-04
ISBN 9755338613
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Seyirci, Lorca’nın kendi ifadesiyle “tiyatro seyircisi için tahammülü imkânsız” bir oyundur. 1933 yılında verdiği bir röportajda “Bu oyun sahnelemek için değil, bu oyun yuhalanacak bir şiir” der. Oyunu seyircinin yüzüne tuttuğu bir aynaya benzetir. Seyirci bu yüzleşmeyi kaldıramaz çünkü Lorca’ya göre herkesin içinde bir “oyun” vardır ve genellikle bu oyun utanç verici olduğundan seyirci öfkeye kapılıp oyunu durduracaktır. “Tiyatro hep kapalı, rutubetli yerlerin içinden çıkar. Gerçek tiyatro hep geçip giden ayın berbat kokusunu taşır.” “Ama bir gün bütün tiyatrolar yakıldığında divanlarda, aynaların arkasında ve yaldızlı karton kadehler içinde seyirci tarafından oraya kapatılmış ölülerimizden oluşan toplulukla karşı karşıya kalınacak. Ya tiyatroyu yıkmalı ya da tiyatroda yaşamalı! Pencerelerden ıslık çalmanın yararı yok. Ve köpekler acıklı acıklı uluyorlarsa hazırlık falan yapmadan perdeyi kaldırmak gerekir.”

...i dinleme. audience seyirci stand by seyirci kalmak viewer seyirci ne demek ... Seyirci Nedir Ne Demek, Seyirci Resimleri ... . Seyirciler (Latince: publicus), edebiyat, tiyatro, müzik veya herhangi bir ortamda yapılan gösteriye izleyici olarak katılan insan grubu. Seyirci, oldukça farklı gruplardan insanların oluşturduğu heterojen... gün geliyor seyirci olmak acı vermeye başlıyor, içinde bir sıkıntı bir bunalım hali, sinemaya gidiyorsun eğlenemiyorsun, gülerken bir anda bir acı saplanıyor kalbinin ortasına ölüm gibi bit tat boğazını yakıyor.. seyirci ne demek? Bir olayı gören, izleyen kimse, izleyici. İzlemek, ... Sesli Sözlük - Seyirci ... .. seyirci ne demek? Bir olayı gören, izleyen kimse, izleyici. İzlemek, eğlenmek için bakan kimse, izleyici. Cenazeye gider gibi siyahlar giyinmişim, bu tepkisiz seyirciyi selamlayıp duruyorum. İzlemek, eğlenmek için bakan kimse, izleyici Örnek: Seyircilerin şakalarına tahammül edemedim, tiyatrodan çıktım. H. Taner. Aynı yerde, bir oy...