Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Din Felsefesi Yazıları e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Din Felsefesi Yazıları PDF EPUB


Dr. Latif Tokat

Din Felsefesi Yazıları - Dr. Latif Tokat pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Dr. Latif Tokat
DOSYA BOYUTU 4,35
TARİH 2015-02-21
ISBN 9758774777
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Bu çalışma, çağdaş din felsefesinin belli başlı problemleri hakkında daha önce çeşitli dergilerde yayınlanmış makalelerden oluşmaktadır. Din felsefesi disiplininin klasik konuları açısından bir bütünlük oluşturacak şekilde sistematize edilmeye çalışılmış olan bu yazılar günümüz din felsefesinin öne çıkan konularını tartışmaktadır. Din-felsefe ilişkisi, anlam sorunu ve metafizik belirsizlik problemi; dil-kültür ilişkisi, dini sembolizm ve din dilini anlama problemi; Heidegger felsefesinde şiirsel dilin metafizikle olan ilişkisi, sanat ontolojisi ve sanatın kutsalla ilişkisi; dünya görüşünün ne olduğu ve dinle olan ilişkisi; İslam dünyasındaki bilim anlayışının arkasında yatan zihniyet; dini çoğulculuğun hangi açıdan mümkün olabileceği gibi konuları ele alan çalışmanın temel perspektifi, bütün bu problemlere insanın varoluşsallığı açısından bakıyor olmasıdır. 

...mak, dinin temel iddiaları hakkında rasyonel (akılcı), objektif (nesnel), kapsamlı ve tutarlı bir biçimde düşünmek ve konuşmaktır ... Din Felsefesi Yazıları I ... . Dini ele alan tek disiplin din felsefesi değildir. Din Felsefesi Yazıları I. Derleyen ve Çeviren Doç. Dr. Zeki Özcan. Alfa Yayınları: 1038 Dizi No: 18. DİN FELSEFESİ VE GEÇMİŞİ (Henry Dumery). HEGEL'İN DİN FELSEFESİ (Raymond Vancourt). Henri Duméry, bu terimi ilk defa Hegel'in kullandığını söyler (Din Felsefesi Yazıları I, derleyen ve çeviren, Zeki Özcan, Alfa Yayınları, İstanbul, ) 2001, s. 105. Bu teze göre felsefe din dışıdır ve mutlak olumsuz olarak algılanır. Din felsefesi, dinlerin inanç kavramlarını tutarlılık ... Din Felsefesi Yazıları | bkmkitap.com ... . 105. Bu teze göre felsefe din dışıdır ve mutlak olumsuz olarak algılanır. Din felsefesi, dinlerin inanç kavramlarını tutarlılık, bütünsellik ve kapsayıcılık yönlerinden felsefi açıdan incelenmesidir. Kısaca Sokrates'in de dediği gibi: Felsefeyi göklerden yeryüzüne indirmenin vakti gelmedi mi? Siyaset Felsefesi, Din Felsefesi, Dinler Tarihi, Okültizm gibi konularla ilgilenmekte. A. DİN FELSEFESİNİN KONUSU Din felsefesi, dini konu edinen, dinin temellerini ve öğelerini ele alan, sorgulayan felsefe dalıdır. Eposta yoluyla yeni yazıları bana bildir. ...daha bu yazıya eklememeyi tam tersine o konular için farklı giriş yazıları yayımlamayı planlıyoruz. Din felsefesinin tarihi gelişiminden kabaca söz edelim: Din felsefesi geçmişte özel bir alan değildi. Nerdesin: Felsefe Yazıları Din Felsefesi Üzerine 1. Skip to content. Özellikle Alman Filozof Hegel'in 'Din Felsefesi üzerine dersler' adlı eseri bu ismin ortaya çıkmasında etkili olmuştur. 26.86 TL. Din felsefesi disiplininin klasik konuları açısından bir bütünlük oluşturacak şekilde sistematize edilmeye çalışılmış olan bu yazılar günümüz din felsefesinin öne çıkan konularını tartışmaktadır. Bu çalışma, çağdaş din felsefesinin belli başlı problemleri hakkında daha önce çeşitli dergilerde yayınlanmış makalelerden oluşmaktadır. Ürün Sepetinize Eklendi! Din Felsefesi Yazıları. 19,71 TL. Din felsefesi din kavramını, en ilkel dini yapılardan (animizm, totemizm vb.) en gelişmiş dinlere kadar (Hıristiyanlık, İslam vb.) çok geniş bir çerçevede ele almaktadır. Tanıtım Yazıları. 18.70 TL. Din felsefesi disiplininin klasik konuları açısından bir bütünlük oluşturacak şekilde sistematize edilmeye çalışılmış olan bu yazılar günümüz din felsefesinin öne çıkan konularını tartışmaktadır. Din felsefesi disiplininin klasik konuları açısından bir bütünlük oluşturacak şekilde sistematize edilmeye çalışılmış olan bu yazılar günümüz di...