Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Guantanamo Günlüğü e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Guantanamo Günlüğü PDF EPUB


Mohamedou Ould Slahi

Guantanamo Günlüğü - Mohamedou Ould Slahi pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Mohamedou Ould Slahi
DOSYA BOYUTU 6,38
TARİH 2015-02-20
ISBN 9753446594
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

New York Times: Çarpıcı bir kitap… Karanlık bir baş yapıt. Washington Post Review: Akıcı, sürükleyici… okunması gereken bir kitap. The Independent: Slahi’nin hikâyesi geniş kesimlerce okunmayı hak ediyor. Ancak maruz kaldığı dehşetin üzerine ışık tutulduktan sonra Slahi’nin serbest kalacağını ve en nihayetinde adaletin yerini bulacağını umut edebiliriz. Guardian: Guantánamo Günlüğü’nü tutan Mohamedou Ould Slahi umutsuzluğun değil korkunun vakanüvisidir. “İşkence timi o kadar iyi eğitilmişti ki neredeyse kusursuz suçlar işliyorlardı.” “Gözaltındaki arkadaşlarımın hayaletlerini gördüm.” Bu kitabı, Mohamedou Ould Slahi’nin altı yıldan uzun süredir elyazmasının kamuoyuna açıklanması için mücadele eden gönüllü avukatları sayesinde okuyabiliyoruz. Onlar bunu sessizce ve saygın bir biçimde, ama aynı zamanda gerçeğin güvenlikle bağdaşmadığına inatla inanarak ve sonunda bunu kanıtlayarak başardılar. 13 yıldır herhangi resmi bir suçlama olmadan Guantánamoda tutulan Mohamedou Ould Slahi, aralarında Amerika, İngiltere, Almanya, Fransa, Brezilya, Japonya’nun bulunduğu 21 ülkede yayımlanan ve yayımlandığı her ülkede en çok satanlar listesine giren Guantánamo Günlüğü’nde, maruz kaldığı bizzat A.B.D. Savunma Bakanı Donald Rumsfeld’in onayladığı işkence tekniklerini, ölüm tehditlerini, cinsel tacizleri ve yaşadığı tüm haksızlıkları tüm açıklığıyla ortaya koymaktadır.

...k yapmak için gönüllü olmaya karar verir ... Guantanamo Günlüğü | bkmkitap.com ... . Almanya'da yaşayan Türk asıllı Murat Kurnaz'ın Guantanamo'yu ve oradaki işkence dolu yıllarının ayrıntılarını Welt Online'a anlattı. Bremen doğumlu Türk Murat Kurnaz Guantanamo'daki tutuklu... Guardian: Guantánamo Günlüğü'nü tutan Mohamedou Ould Slahi umutsuzluğun değil korkunun vakanüvisidir. "İşkence timi o kadar iyi eğitilmişti ki neredeyse kusursuz suçlar işliyorlardı." Ardından Amerikan hükümetinin kitabın ... Guantanamo Günlüğü Uluslararası Bestseller - %15 İndirimli... ... ." Ardından Amerikan hükümetinin kitabın basımına izin vermesi için yoğun çaba gösteren Salahi'nin avukatları nihayet Ocak 2015'te Guantanamo Günlükleri'ni yayınlatmayı başardı. "Guantanamo günlükleri" ödüle çok yakın! İngiltere'nin kurmaca olmayan edebiyat türünde takdim edilen en saygın ödüllerinden Samul Johnson Prize'ın uzun aday listesi açıklandı....