Çevrimiçi kitap okumak ister misiniz? Okuma Pasif ve Dışlayıcı LaiklikABD, Fransa ve Türkiye e-book internet üzerinden. Web sitemiz ile EN İYİ KÜTÜPHANELER basit. Ücretsiz kayıt olun ve kitapları indirin. Mükemmel seçim!

Pasif ve Dışlayıcı LaiklikABD, Fransa ve Türkiye PDF EPUB


Ahmet T. Kuru

Pasif ve Dışlayıcı LaiklikABD, Fransa ve Türkiye - Ahmet T. Kuru pdf epub

FİYAT: BEDAVA

DİL: TÜRK

BİLGİ

YAZAR Ahmet T. Kuru
DOSYA BOYUTU 11,23
TARİH 2011-09-29
ISBN 6053992219
BİÇİM: IOS PSD EPUB MOBI TXT

Aşağıdaki düğmeyi tıklayın ve ücretsiz kitap indirin!

AÇIKLAMA

Ülkemizde “din ve devlet işlerinin birbirinden ayrılması” olarak tariflenen laiklik, dinin siyaset sahnesindeki etkisinin her zaman hissedilmesinden dolayı tartışmalı bir başlık olagelmiştir. Bireysel ve toplumsal hayatın dinin ve siyasetin etki ve egemenlik alanlarından uzaklaştırılması ihtiyacı dünyadaki ülkelerin çoğunluğunda laiklik formülüyle çözülmüştür. Ancak uygulamadaki farklılıklar nedeniyle laiklik siyaset bilimcilerin daimi bir tartışma konusu olmuştur.Ahmet T. Kuru, laik devletlerin dine yönelik politikalarındaki ayrılıkları ABD, Fransa ve Türkiye’deki uygulamalar üzerinden inceliyor. Laiklikle ilgili politikaların şekillenmesinde etkili olan ideolojik mücadelenin tarihi koşullar altında belirlendiğini aktaran yazar, dine toleranslı “pasif laiklik” ve dini kamusal alandan dışlayan “dışlayıcı laiklik”i karşılaştırıyor. Kuru, Amerika’da dine hoşgörülü devlet politikaları ile Fransa ve Türkiye’de kısıtlayıcı politikaların belirleyici olduğu karşılaştırmalı siyaset analiziyle laiklikle ilgili çalışmalara önemli bir katkı sunuyor.

..."dislayici laiklik"i karsilastiriyor. Pasif ve dışlayıcı laiklik : ABD Fransa ve Türkiye / Ahmet T ... (PDF) Pasif ve Dışlayıcı Laiklik: ABD, Fransa ve Türkiye ... . Kuru. ISBN: 9786053992219. Ana sayfa ›. Ayrıntılar:Pasif ve Dışlayıcı Laiklik (ABD, Fransa ve Türkiye). Üniversites 2011Baskı: 1. Baskı.Tanım: 304 s. 23 cm.ISBN: 9786053992219.Konu(lar): Laiklik | Siyaset BilimiDDC... ...yönelik politikalarındaki ayrılıkları ABD, Fransa ve Türkiye'deki uygulamalar üzerinden inceliyor. yazar, dine toleranslı "pasif laiklik" ve dini kamusal alandan dışlayan "dışlayıcı laiklik"i k ... Pasif ve Dışlayıcı Laiklik: ABD, Fransa ve Türkiye ... . yazar, dine toleranslı "pasif laiklik" ve dini kamusal alandan dışlayan "dışlayıcı laiklik"i karşılaştırıyor....